زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

چگونه پاسپورت ترکیه دریافت کنم؟

در سال های اخیر برنامه اقامت و گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه در خاورمیانه بسیار پر طرفدار بوده است. عراقی ها، ایرانی ها، روس ها و بسیاری از کشورهای حوزه آسیای مرکزی و حتی مصر در شمال آفریقا در این برنامه شرکت کرده اند

چگونه پاسپورت ترکیه دریافت کنم؟

در سال های اخیر برنامه اقامت و گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه در خاورمیانه بسیار پر طرفدار بوده است. عراقی ها، ایرانی ها، روس ها و بسیاری از کشورهای حوزه آسیای مرکزی و حتی مصر در شمال آفریقا در این برنامه شرکت کرده اند و اقامت و یا پاسپورت کشور ترکیه را اخذ نموده اند. کشور ترکیه قانونی را تصویب کرده است که بر اساس آن اتباع خارجی با خرید ملک در ترکیه می‌توانند اقامت موقت این کشور را دریافت کنند. در این روش میزان ارزش ملک خریداری شده اهمیت چندانی ندارد. بر این اساس حتی اگر شما خانه ای بسیار ارزان را با حدود ۱۵۰.۰۰۰ لیر هم خریداری کنید، اقامت ترکیه را تا زمان در اختیار داشتن این ملک خواهید داشت.

اما راهکار دیگری هم در این فرآیند وجود دارد. اخذ پاسپورت کشور ترکیه با خرید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار. شما از این طریق به جای در اختیار داشتنِ اقامت های یکساله که تا پنج سال باید تکرار شود تا به پاسپورت برسد، ‌از همان ابتدا پاسپورت را دریافت می‌کنید. دولت ترکیه با این قانون یک محرک واقعی در مسیر رشد قیمت املاک در این کشور ایجاد کرده است، به صورتی که قیمت آپارتمان های پروژه ای در بازه زمانی تابستان ۱۳۹۷ تا تابستان ۱۳۹۹ با رشدی ۹۰٪ همراه بوده اند. از این نظر خرید ملک در ترکیه حتی سودی فراتر از خرید املاک در کشورهای اروپایی را به همراه خواهد داشت.

تمرکز و تلاش مشاوران در شرکت زرسان گلوبال بر آن است که دریافت پاسپورت ترکیه ساده‌تر از همیشه در دسترس شما باشد. در تمامی پروسه‌های سرمایه‌گذاری و مهاجرتی داشتن اطلاعات کافی یکی از مهم‌ترین اصول برای تصمیم‌گیری است. گرفتن پاسپورت ترکیه نیز مانند هر روش دیگری از این قاعده مستثنی نبوده و لازم است تا شما قبل از اقدام، اطلاعات جامعی در این زمینه جمع‌آوری کرده باشید. با خدمات ویژه ما در وینارهای تخصصی شما میتوانید با چشم باز و آگاهی کامل تصمیم گیری کنید.

الزامات مورد نیاز برای دریافت اقامت و گرفتن پاسپورت ترکیه

اگر صرفا به دنبال اقامت باشید با حداقل هزینه نیز قابلیت خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه را خواهید داشت اما اگر به دنبال دریافت پاسپورت ترکیه باشید از همان ابتدا می‌بایست در نظر داشته باشید که ارزش ملک خریداری شده بالای ۲۵۰.۰۰۰ دلار باشد.

با توجه با نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی ایران و ترکیه، خیلی از متقاضیان خرید ملک در ترکیه نه فقط به خاطر هزینه های اندک که به خاطر گرایش های فرهنگی و یا زبانی نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام می‌نمایند.

مراحل اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

در ابتدا با تعیین میزان هزینه مد نظر شما، برنامه ریزی کاملی برای بازدید از املاک در شهرهای مد نظر صورت پذیرد؛

 1. افتتاح حساب بانکی
 2. بازدید از املاک مورد نظر به همراه مشاوران شرکت زرسان گلوبال
 3. کارشناس شهرداری (ekspertiz) ملک را قیمت گذاری می کند؛
 4. واریز مبلغ پیش پرداخت به حساب مالک
 5. واریز الباقی وجه به حساب مالک هنگام انتقال سند
 6. تحویل سند مالکیت به خریدار
 7. درخواست وقت مصاحبه از اداره مهاجرت پس از دریافت سند
 8. در زمان تعیین شده (که معمولاً کمتر از یک ماه است)، با در دست داشتن کلیه مدارک به اداره مهاجرت مراجعه می کنید و به چند پرسش ساده پاسخ می دهید؛
 9. در نهایت کارت اقامت یک ساله ترکیه (و گاهی دو ساله) به آدرس شما در ترکیه برایتان ارسال می شود.

مزایای پاسپورت ترکیه

ارزش پاسپورت ترکیه خود به نوعی از محاسب و مزایای اخذ پاسپورت این کشور به شمار می رود. با این حال، مزایای پاسپورت ترکیه فقط به این مورد ختم نمی‌شود و امتیازات متعدد دیگری را در اختیار دارندگان قرار می‌دهد. در زیر به بخشی از مزیت‌ها بیان شده است:

 1. گذرنامه ترکیه جز ۵۰ پاسپورت معتبر جهان می‌باشد.
 2. طبق جدیدترین قوانین گذرنامه‌ای کشور ترکیه، در بازه زمانی بسیار کوتاهی (حداکثر ۳۰ روز کاری)، به درخواست کنندگان پاسپورت ترکیه تعلق می‌گیرد و آنها می‌توانند در پی آن برای شهروندی ترکیه نیز اقدام نمایند.
 3. اقدام برای دریافت گذرنامه ترکیه و در نهایت حق شهروندی بدون محدودیت در زمان اقامتی میسر می‌شود.
 4. گذرنامه ترکیه، مجوز سفر بدون ویزا به ۱۱۱ کشور دنیا و امکان دسترسی و سفر راحت‌تری را به ۲۶ کشور حوزه شینگن بوجود می‌آورد.
 5. با داشتن پاسپورت ترکیه، امکاناتی نظیر تحصیلات رایگان و یا امکان بازپرداخت هزنیه‌های تحصیل در مراکز دانشگاهی شامل حال دارندگان این پاسپورت می‌شود.
 6. برای متقاضیان دارای سن بالا، اخذ پاسپورت ترکیه به منزله یک شهروند، آنها را از مزایای بازنشستگی برخوردار می‌کند.
 7. اخذ پاسپورت ترکیه، امکان شرکت در انتخابات را به دارندگان می‌دهد.
 8. با دریافت این پاسپورت، تمامی امکانات پزشکی و درمانی بطور کامل در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
 9. عموما پاسپورت ترکیه دارای مدت اعتبار ۱۰ ساله می‌باشد. این خود مزیتی است که افراد را وادار نمی‌کند تا دائما به مراکز گذرنامه ترکیه مراجعه نمایید.
 10. متقاضیان خارجی قادر خواهند بود تا با گذرنامه ترکیه، ضمن حفظ تابعیت قبلی خود، تابعیت دوگانه بگیرند.

آنچه بیان شد مزایای پاسپورت ترکیه برای دارندگان آن می‌باشد. کشور ترکیه شرایطی را بوجود آورده تا شما متقاضیان ایرانی از طریق سرمایه گذاری در این کشور، خرید ملک در ترکیه، ثبت شرکت، سپرده گذاری در بانک و سایر روشها، هم مقدمات مهاجرتی خود را آماده نمایید و هم بتوانید با سرعت عمل بیشتری گذرنامه این کشور را بگیرید. تنها با شناخت اسامی کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ترکیه، به‌راحتی به اعتبار و ارزش پاسپورت ترکیه پی خواهید برد.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)