زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

“پهپاد ترکیه لاشه بالگرد رئیس جمهور ایران را پیدا کرد”

محمد فاتح کاجر، وزیر صنعت و فناوری ترکیه در مراسم افتتاحیه سیزدهمین مجمع تجاری در سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین به خبرنگار آنادولو اظهارداشت: «ترکیه رتبه اول را در جهان در پهپاد دارد. آسمان نزدیک به 40 کشور توسط پهپادهای ترکیه محافظت می‌شوند. پهپاد آکینجی پس از سقوط بالگرد حامل ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، در فعالیت‌های جستجو و نجات شرکت کرد و لاشه بالگرد را پیدا کرد».

وی افزود: بنا به درخواست مقامات ایرانی برای استفاده از پهپادهای ترکیه برای شناسایی بالگرد سقوط کرده، بایراکتار آکینجی توسط نیروهای مسلح ترکیه وارد منطقه شده و در شرایط جغرافیایی بسیار سخت، شیب دار و در شرایط جوی بد، مه آلود و ابری با اسکن جغرافیا در مدت زمان کوتاه 1.5 ساعته، بالگرد را شناسایی کرد».

کاجر تاکید کرد: «ما نیازهای دوست و همسایه خود ایران را با همان نگاه تمدنی و با رویکرد به اشتراک گذاشتن فرصت‌هایی که با دوستان و برادران خود داریم ارزیابی کرده‌ایم. نزدیک به پنج میلیون نفر به لطف خبرگزاری آنادولو در آن شب این رویداد را به طور زنده تماشا کردند زیرا از همان لحظه اول روند را با کل جهان به اشتراک گذاشت».

وی با بیان اینکه پهپاد بایراکتار آکینجی وظیفه مهمی را انجام داد، گفت: «از خداوند برای رئیس جمهور فقید ایران و هیئت همراهش طلب رحمت می‌کنم و من به مردم ایران تسلیت می‌گویم.»

وزیر صنعت و فناوری ترکیه بیان کرد: «ترکیه نیازهای خود را در حوزه دفاعی با تولیدات سیستم داخلی و ملی تامین می‌کند. امروز، ترکیه کشور پیشرو اروپا در صنعت و فناوری است. ترکیه بزرگ‌ترین قدرت تولید کننده اروپا از خودروهای تجاری گرفته تا تولید شیشه‌های تخت، از صفحات خورشیدی تا صنعت آهن و فولاد، سیمان و کالاهای سفید است.

کاجر در مورد بزرگ‌ترین جشنواره هوانوردی، فضایی و فناوری ترکیه، تکنوفست، گفت که آنها به مشارکت جوانان بالکان در این جشنواره اهمیت می دهند.

او گفت: از نزدیک به 100 کشور در تکنوفست شرکت می‌کنند، اما ترکیه انتظار افزایش مشارکت کشورهای بالکان را دارد. می‌توانیم رویدادهای مشابهی را در بوسنی و هرزگوین ترتیب دهیم تا به آن‌ها کمک کنند تا به طور مؤثرتری در روند توسعه فناوری در این جغرافیا مشارکت کنند.

کاجر با بیان اینکه دستاوردهای ترکیه در صنایع دفاعی به دقت توسط تمام دنیا دنبال می‌شود، تصریح کرد: «آنها می توانند نیازهای خود را با تولیدات سیستم داخلی و ملی در حوزه دفاعی تامین کنند و ترکیه کشوری است که در این زمینه بهترین‌ها را در جهان توسعه می‌دهند.»

وی گفت: «نرخ بومی سازی ما در صنایع دفاعی در ترکیه از 20 درصد به بیش از 80 درصد رسیده است. این داستان باعث ایجاد یک اکوسیستم غول پیکر با 3500 شرکت و نزدیک به 80 هزار کارمند واجد شرایط شد.»

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)