زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

مقایسه محله های استانبول با تهران

در زیر پوست هر شهری محله‌های آن لمس می‌شود تا برای آشنایی از فرهنگ مردمان هر دیاری نگاهی به محله‌های آن منطقه داشته باشیم. به رغم اینکه استانبول کیلومترها با تهران فاصله دارد؛ اما باز هم همسایگی ۲ کشور ایران و ترکیه و نزدیکی فرهنگ مردمان ایران‌زمین و دیار ترک باعث شده تا شباهت‌ها و تفاوت‌هایی را بین محله های این دو شهر بزرگ شاهد باشیم.

مقایسه محله های استانبول با تهران

در زیر پوست هر شهری محله‌های آن لمس می‌شود تا برای آشنایی از فرهنگ مردمان هر دیاری نگاهی به محله‌های آن منطقه داشته باشیم. به رغم اینکه استانبول کیلومترها با تهران فاصله دارد؛ اما باز هم همسایگی ۲ کشور ایران و ترکیه و نزدیکی فرهنگ مردمان ایران‌زمین و دیار ترک باعث شده تا شباهت‌ها و تفاوت‌هایی را بین محله های این دو شهر بزرگ شاهد باشیم. از آنجایی که مقایسه محله های استانبول با تهران خالی از لطف نیست، در ادامه با هم مهم‌ترین محله های استانبول و تهران را مقایسه می‌کنیم و به تفاوت‌ها و شباهت‌های این دو کلان‌شهر زیبا و دیدنی اشاره خواهیم کرد.

شباهت محله های اشرافی تهران با محله های آتاشهیر و عمرانیه استانبول

استانبول به دو منطقه اصلی آسیایی و اروپایی تقسیم می‌شود. همان گونه که انتظار دارید، منطقه اروپایی این شهر میزبان مغازه‌ها و خانه‌های اشرافی‌تری است. البته این قانون نقض‌هایی نیز دارد که یکی از آن‌ها محله‌‌ های آتاشهیر و عمرانیه در استانبول است. این دو محله به‌رغم اینکه در منطقه آسیایی استانبول قرار دارند، به لحاظ امکانات و رفاه به‌عنوان اشرافی‌ترین محله‌ های استانبول شناخته می‌شوند.

به شما قول می‌دهیم با گشت‌و‌گذار در محله‌ های آتاشهیر و عمرانیه استانبول، خاطره قدم‌زدن در محله‌های اشرافی و ترازاول تهران در ذهن شما تداعی خواهد شد. از آنجایی که به قول قدیمی‌ها هرچقدر پول بدهید، همان‌قدر آش می‌خورید، هزینه مسکن و تفریح در محله های آتاشهیر و عمرانیه نسبت به دیگر محله های استانبول گرا‌ن‌تر است. البته اگر وعده سفر لاکچری استانبول را به خودتان داده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً چرخی در این محله ها بزنید.

شباهت خیابان نواب تهران با محله بیلیک دوزو

همانند هر کلان‌شهر دیگری، نبض استانبول در محله های متوسط این شهر می‌تپد. اینجاست که اگر به فکر گشت‌‌وگذار در یکی از محله‌های تأثیرگذار در اقتصاد و فرهنگ استانبول هستید. محله بیلیک دوزو را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای اینکه دید کاملی از این محله دست شما بیاید، بهتر است این محله را با خیابان نواب تهران مقایسه کنیم.

در محله بیلیک دوزو عموماً مردمانی با سطح درآمد متوسط و کم زندگی می‌کنند؛ اما این محله اهالی باصفایی دارد که با آغوش باز پذیرای گردشگران هستند. محله بیلیک دوزو به لحاظ بافت ساختمان و خیابان‌کشی نیز شباهت‌های چشمگیری با خیابان نواب تهران دارد. برای بازدید از محله بیلیک دوزو راه خود را از میان محله های استانبول در مسیر قسمت غربی این شهر در پیش بگیرید.

شباهت زیاد خیابان باکرکوی استانبول و پاسداران تهران

اگر در سفر استانبول دلتان هوای ساختمان‌های لوکس خیابان پاسداران تهران را کرد، حتماً سری به خیابان باکرکوی بزنید. این منطقه به لحاظ خیابان‌کشی و ساختمان‌ها به اندازه‌ای شبیه به پاسداران تهران است که از این شباهت انگشت به دهن خواهید ماند.

بافت معماری ساختمان‌های خیابان باکرکوی و اخلاق باصفای مردمان این محله باعث شده تا این خیابان به یکی از گزینه‌های مناسب برای خرید خانه در استانبول شناخته شود. باکرکوی به داشتن هتل‌های شیک و اعیانی نیز معروف است. در نتیجه اگر هوس سفری لاکچری به سرتان زد، راه این خیابان را در پیش بگیرید و در یکی از هتل‌های لوکس یکی از بهترین محله های استانبول اقامت کنید.

شباهت‌ نظام‌آباد و منطقه اسنیورت استانبول

محله اسنیورت یکی از بزرگ‌ترین منطقه‌های استانبول است. به همین دلیل هر زمان از سال که به اسنیورت سفر کنید، در گوشه‌و‌کنار این منطقه عملیات‌های ساختمانی را مشاهده می‌کنید. رونق ساخت‌و‌ساز در اسنیورت، این منطقه را به یکی از محله های استانبول با قیمتی مناسب تبدیل کرده است. هزینه زندگی نیز در منطقه اسنیورت همانند نظام‌آباد تهران، ارزان‌تر از دیگر محله های استانبول تمام می‌شود.

محله کاییت هانه استانبول و شباهت آن با نارمک تهران

تهرانی‌ها به‌خوبی می‌دانند که مدت‌های مدیدی است نارمک به‌عنوان محله کارمندنشین شناخته می‌شود. از این لحاظ محله کاییت هانه استانبول نیز محله‌ای کارمندنشین در بین دیگر محله های استانبول است. هزینه زندگی در محله کاییت هانه چندان گران نیست و به لحاظ ارزش ساختمان‌ها، با محله‌ای متوسط سروکار داریم.

ناگفته نماند مدتی است که ساخت‌و‌ساز در این محله رونق گرفته است. به همین دلیل اگر به فکر خرید خانه در ترکیه هستید، خرید ملک در محله کاییت هانه را پیشنهاد می‌کنیم؛ زیرا افزایش ساخت‌وساز در این محله، رونق ملک‌های آن را به دنبال خواهد داشت. این محله به لحاظ مسیریابی نیز یکی از خوش‌مسیرترین محله‌ های استانبول است. از کاییت هانه راحت‌تر از چیزی که فکرش را بکنید با اتوبوس، تاکسی و مترو راهی جاهای دیدنی استانبول می‌شوید.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)