زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

مقایسه خرید ملک در ترکیه با سایر کشورها جهت اخذ اقامت (بخش هشتم)

مخارج زندگی در آمریکا و هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت همچنین برای مطالعه بیشتر و مقایسه لینک ها و جداولی از بخش های مختلف هزینه زندگی در آمریکا ارائه شده است.

مقایسه خرید ملک در ترکیه با سایر کشورها جهت اخذ اقامت (بخش هشتم)

در بخش اول مقاله با عنوان مقایسه خرید ملک در ترکیه با سایر کشورها جهت اخذ اقامت (بخش اول) شامل کشورهای ترکیه، یونان، اسپانیا، پرتغال، اوکراین، برزیل، مکزیک، فرانسه و ایتالیا انجام شد. اما همانطور که میدانید برای انتخاب مقصد نهایی مهاجرت شاخص های کلیدی دیگری نیز دخیل است که در رشته مقالات آتی به بررسی این شاخص ها در کشورهای مختلف پرداخته شده است. پیشنهاد میکنم به این مقالات به عنوان بخشی از تحقیقات خود در انتخاب مقصد نهایی مهاجرت توجه فرمایید. شاخص هایی که من در این رشته مقالات بررسی کرده ام به شرح زیر است:

 • انتخاب مهاجران قبلی
 • شرایط اجتماعی، سیاسی و اقتصادی
 • تشابه یا تضاد فرهنگی
 • هزینه های زندگی
 • آزادی
 • سطح رفاه
 • هزینه های مهاجرت
 • موقعیت و آینده تحصیلی و شغلی
 • میزان درآمد
 • وضعیت بهداشت و درمان
 • هماهنگی کشور جدید باهدف مهاجرت
 • هزینه رفت آمد به کشور مقصد بعد از مهاجرت

هزینه های زندگی در آمریکا

مخارج زندگی در آمریکا و هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت همچنین برای مطالعه بیشتر و مقایسه لینک ها و جداولی از بخش های مختلف هزینه زندگی در آمریکا ارائه شده است. کشور آمریکا جزو قدرتمند ترین و تاثیر گذار ترین کشور های جهان با اقتصاد بسیار قدرتمند و داشتن دانشگاه های بسیار معتبر و تنوع آب و هوایی بسیار بالا همواره جزو مقاصد اصلی مهاجرت به خصوص برای ایرانیان بوده است. ایالات متحده آمریکا یک کشور فوق العاده پیشرفته و دارای تنوع فرهنگی بسیار بالا می باشد. اقتصاد کشور آمریکا بر مبنای میزان تولید ناخالص داخلی این کشور بوده وکمپانی های بسیار مطرح در سطح جهان مانند شرکت اپل، آمازون، میکروسافت، فیسبوک و بسیاری از کمپانی های مطرح دیگر در این کشور قرار دارند که یک اقتصاد بسیار قدرتمند را ایجاد می نماید و این امر موجب ایجاد یک کشور با قدرت سیاسی بالا شده است. سالیان بسیار زیادی است که این کشور از همه فرهنگ ها و پیشینه ها استقبال مورد قبولی داشته و مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت ایجاد نموده است و شایان ذکر است که در حال حاضر در حدود دویست ملیت متفاوت در این کشور زندگی می نمایند. نظام بهداشت و درمان در کشور آمریکا همواره جزو برترین ها در میان کشور های جهان بوده است و بیمارستان ها این کشور با بودجه بالا، کارمندان کارآزموده و تکنولوژی های روز پزشکی موجب راحتی خیال شهروندان این کشور در شرایط بیماری ها و اتفاقات غیر منتظره می گردد. از سوی دیگر نظام آموزشی در مدارس این کشور بسیار پیشرفته بوده و استاندارد های بسیار بالایی دارد خیال والدین را از دریافت بهترین امکانات تحصیلی آسوده می نماید. دانش آموزان می توانند به مدرسه دولتی و یا در مدارس بین المللی در آمریکا وارد شوند و شروع به تحصیل نمایند و سپس وارد برترین دانشگاه های جهان و آمریکا شوند. در این نوشتار در خصوص هزینه زندگی در آمریکا به عناوینی به شرح زیر خواهیم پرداخت.

هزینه زندگی در آمریکا در جای جای این کشور تفاوت های بسیاری دارد. این کشور بسیار وسیع با مساحت 9.8 میلیون کیلومتر و جمعیتی در حدود 327 میلیون نفر است. این کشور دارای 50 ایالت است که به صورت فدرال اداره می گردند. وجود ایالت های مختلف در یک کشور با توجه به قوانین و شرایط آن ایالت موجب تفاوت هزینه های زندگی در میان ایالت ها می گردد. به عنوان مثال هزینه های زندگی در شهر نیویورک بسیار بسیار بالاتر از زندگی در یک شهر روستایی در ایالت تگزاس می باشد. هزینه خرید یا اجاره یک خانه ویلایی با متراژ 2-3 هزار متر و دارای زیر زمین و استخر در حاشیه شهر ها در برخی از ایالت ها ممکن است با هزینه های یک سوئیت 30-40 متری در مرکز شهر نیویورک برابری نماید. ارائه این مثال برای نشان دادن اوج تفاوت در هزینه زندگی در آمریکا می باشد.

هزینه های زندگی (cost of living) که یک معیار جهانی می باشد به مقدار پولی گفته می شود که فرد برای حفظ سطح زندگی خود نیاز دارد. هزینه زندگی شامل هزینه های اساسی مانند مسکن، غذا، حمل و نقل، لباس، مالیات، سرگرمی، تجهیزات و هزینه های تحصیل می شود. برای بهتر نشان دادن هزینه های زندگی در این کشور هزینه های زندگی را در برخی از ایالت های مطرح آمریکا در ادامه این بخش مقایسه خواهیم نمود. بدون شک اطلاع از شرایط زندگی در ایالات مختلف، انتخاب بهترین شهر آمریکا برای ایرانیان را راحت تر می کند. هزینه های زندگی، امنیت، آب و هوا، فرهنگ برخورد با مهاجرین و… از مهم معیارهای انتخاب بهترین شهر آمریکا برای ایرانیان می باشد.

ارزان ترین ایالت های آمریکا

ایالت میسی سیپی

با توجه به آخرین آمار ها در سال 2020 ایالت میسی سیپی رتبه 1 هزینه زندگی را در بین 50 ایالت آمریکا به خود اختصاص داده است. شاخص هزینه زندگی در ایالت میسی سیپی ۸4.5 می باشد و همچنین کمترین هزینه مسکن در این کشور را دارد. شاخص هزینه های زندگی در آمریکا عددی است که نشان می دهد ایالت و یا شهر مورد نظر نسبت به میانگین هزینه های زندگی در این کشور چه شرایطی دارد و میانگین آمریکا عدد 100 می باشد. مناطقی که شاخص هزینه های زندگی در آن بیشتر از 100 باشد یعنی از میانگین کشور آمریکا گران تر و اگر کمتر باشد یعنی دارای هزینه های زندگی کمتری نسبت به متوسط این کشور است. متوسط قیمت هزینه خرید ملک در این ایالت ۱۲۸ هزار دلار و میانگین نرخ اجاره یک آپارتمان دو خوابه در میسی سیپی ماهانه 795 دلار می باشد. متوسط درآمد در این ایالت سالانه ۴۳,۵۶۷ دلار آمریکا است.

ایالت اوکلاهما

اکلاهما رتبه دوم کمترین هزینه زندگی در کشور آمریکا با شاخص 87 را دارد. هزینه های اجاره و خرید مسکن نیز در ایالت اوکلاهما بسیار پایین است به صورت میانگین هزینه یک آپارتمان دو خوابه ماهانه ۸۷۹ دلار هزینه دارد و هزینه مورد نیاز برای خرید یک ملک به صورت متوسط ۱۳۰ هزار دلار آمریکا می باشد. این ایالت همچنین دارای هزینه حمل و نقل پایینی می باشد. اوکلاهما همچنین به طور قابل توجهی دستمزد پایینی دارد. و دستمزد در این ایالت تنها 46159 دلار در سال می باشد.

ایالت آرکانزاس

آرکانزاس با شاخص 87.8 سومین شاخص کمترین هزینه زندگی در کشور آمریکا می باشد. مسکن، حمل و نقل و مراقبت های بهداشتی به ویژه در آرکانزاس کمتر از سایر مناطق کشور است. دستمزد زندگی در این ایالت تنها 44،571 دلار می باشد.

گرانترین ایالت های آمریکا

ایالت هاوایی

ایالتی با بیشترین شاخص هزینه زندگی هاوایی است که شاخص آن 196.3 است. این بدان معناست که هزینه زندگی در هاوایی 96.3٪ بیشتر از میانگین ایالات متحده آمریکا می باشد. هزینه مسکن نیز در ایالت هاوایی عدد بسیار بالایی است در این ایالت یک اتاق دو خوابه در هر ماه حدود 388.65 دلار هزینه انرژی دارد و متوسط قیمت خانه حدود 1,158,492 دلار است. مواد غذایی نیز در هاوایی بسیار گران تر است زیرا جزیره ای است و بیشتر کالاها باید به آنجا حمل شوند.

ایالت کلمبیا

ایالت کلمبیا دارای بالاترین شاخص هزینه زندگی 161.1 و رتبه دوم گرانترین هزینه های زندگی در آمریکا را دارد. متوسط قیمت اجاره یک آپارتمان دو خوابه با قیمت ماهانه در حدود 2776 دلار آمریکا می باشد. دستمزد زندگی در دی سی 67،867 دلار است که بالاترین میزان در کشور است.

ایالت کالیفرنیا

کالیفرنیا با شاخص 138.5 سومین بالاترین هزینه زندگی را دارد. بعد از ایالت هاوایی، کالیفرنیا بالاترین شاخص حمل و نقل 132.4 را دارد، به لطف قیمت های بسیار معروف بنزین (بالاترین نرخ در این کشور). شاخص مسکن 196.5 است و هزینه اجاره یک آپارتمان دو خوابه 2495 دلار در ماه می باشد که حتی بیشتر در شهرهایی مانند لس آنجلس و سانفرانسیسکو می باشد.

میانگین هزینه های زندگی آمریکا

در این زیر عنوان به برخی از اصلی ترین موارد در بررسی هزینه زندگی در آمریکا خواهیم پرداخت. میانگین هزینه زندگی در آمریکا در بازه بین 10000 تا 18000 دلار در سال تخمین زده می شود که به طور متوسط معادل ماهانه در حدود 1000 تا 1500 دلار است. کیفیت زندگی آمریکا در سال 2021 در رتبه 17 در میان کشور های جهان قرار دارد که نسبت به سال گذشته دو رتبه بالاتر از نظر پاسخ دهندگان به نظرسنجی در خصوص کیفیت زندگی قرار گرفته است. میانگین برخی از اصلی ترین هزینه های زندگی در آمریکا در جدول زیر ارائه شده است ولی همانطورکه در بالا ارائه گردید میانگین کلی کشور آمریکا نمی تواند معیاری دقیق و به صورت کلی معیار تصمیم گیری در خصوص زندگی در این کشور باشد.

ردیف

شرح

قیمت به دلار آمریکا

1

یک وعده غذا در رستوران معمولی

15

2

یک وعده غذای کومبو در مک دونالد

8

3

نوشانه قوطی

1.92

4

یک بطری آب

1.54

5

1 لیتر شیر

0.86

6

1 کیلو گرم برنج

3.98

7

12 عدد تخم مرغ

2.30

8

1 کیلو سیب زمینی

2.59

9

ا کیلوگرم پیاز

2.60

10

1 کیلوگرم فیله مرغ

9.04

11

1 کیلوگرم گوشت گاو

12.71

 • منبع برخی از مطالب این مقاله وب سایت موسسه حقوقی ملک پور است.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)