زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

مقایسه خرید ملک در ترکیه با سایر کشورها جهت اخذ اقامت (بخش ششم)

مردم جمهوری اذربایجان به زبان ترکی اذربایجانی صحبت میکنند. این کشور در شرق اروپا و در کنار دریای خزر است. پایتخت آن شهر باکو است. کشورهای ایران در جنوب، ارمنستان و ترکیه در غرب، گرجستان در شمال غربی و روسیه در شمال آذربایجان قرار دارند. همچنین این کشور دارای مرز آبی با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در کناره دریای خزر است.

مقایسه خرید ملک در ترکیه با سایر کشورها جهت اخذ اقامت (بخش ششم)

در بخش اول مقاله با عنوان مقایسه خرید ملک در ترکیه با سایر کشورها جهت اخذ اقامت (بخش اول) شامل کشورهای ترکیه، یونان، اسپانیا، پرتغال، اوکراین، برزیل، مکزیک، فرانسه و ایتالیا انجام شد. اما همانطور که میدانید برای انتخاب مقصد نهایی مهاجرت شاخص های کلیدی دیگری نیز دخیل است که در رشته مقالات آتی به بررسی این شاخص ها در کشورهای مختلف پرداخته شده است. پیشنهاد میکنم به این مقالات به عنوان بخشی از تحقیقات خود در انتخاب مقصد نهایی مهاجرت توجه فرمایید. شاخص هایی که من در این رشته مقالات بررسی کرده ام به شرح زیر است:

 • انتخاب مهاجران قبلی
 • شرایط اجتماعی، سیاسی و اقتصادی
 • تشابه یا تضاد فرهنگی
 • هزینه های زندگی
 • آزادی
 • سطح رفاه
 • هزینه های مهاجرت
 • موقعیت و آینده تحصیلی و شغلی
 • میزان درآمد
 • وضعیت بهداشت و درمان
 • هماهنگی کشور جدید باهدف مهاجرت
 • هزینه رفت آمد به کشور مقصد بعد از مهاجرت

هزینه های زندگی در آذربایجان

مردم جمهوری اذربایجان به زبان ترکی اذربایجانی صحبت میکنند. این کشور در شرق اروپا و در کنار دریای خزر است. پایتخت آن شهر باکو است. کشورهای ایران در جنوب، ارمنستان و ترکیه در غرب، گرجستان در شمال غربی و روسیه در شمال آذربایجان قرار دارند. همچنین این کشور دارای مرز آبی با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در کناره دریای خزر است. جمعیت آذربایجان در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۰ میلیون نفر بوده ‌است. برای کسانی که در اذربایجان زندگی می کنند، هزینه زندگی در آذربایجان متفاوت خواهد بود، زیرا سبک زندگی آنها متفاوت است و زندگی روزمره ساکنان این کشور متفاوت است. با این حال و به طور کلی، قیمت ها می توانند در مقایسه با بسیاری از مقصد های دیگر نسبتاً بالا باشند و آنچه حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است، هزینه های زندگی در سالهای اخیر رو به افزایش است.

هزینه رستوران در آذربایجان

غذا خوردن در بیرون از منزل همیشه جذاب است و توریست‌ها از آن خوششان می‌آید، چون غذاهای رستوران برای کسانی که در کشورهای توسعه‌یافته بیشتر دست‌مزد می‌گیرند، گران‌قیمت نیستند. از سوی دیگ، کارگران با حداقل دستمزدها در رستوران‌ها، از کار در آن لذت نمی‌برند چرا که با حداقل دستمزدهایی که در این کار دریافت میکنند همیشه با کسری بودجه در زندگی خود مواجه میشوند.

هزینه خوراک در آذربایجان

وقتی صحبت از غذا می شود ، قیمت ها مقرون به صرفه هستند ، اما فقط برای آن دسته از کالاهایی که در خود کشور تولید می شود و می توان آنها را در بازارهای محلی یافت. محصولات وارداتی در دسترس هستند اما بسیار گران هستند.
قیمت نان در جمهوری آذربایجان دارای قیمت بسیار کمی است.

هزینه حمل و نقل در آذربایجان

دارندگان خودرو و رانندگان از قیمت بنزین در آذربایجان بسیار راضی خواهند بود. خرید یک گالن بنزین با قیمت نیم دلار بیش از بیش مقرون به صرفه است. به همین دلیل است که حمل و نقل عمومی در آذربایجان ارزان است و شما می‌توانید یک پاس ماهیانه به قیمت ۹ دلار داشته باشید.

هزینه روزمره در آذربایجان

مسکن احتمالا بزرگ‌ترین هزینه در آذربایجان و بالاتر از تمام خدمات مصرفی است. تعرفه تلفن همراه کم و بسیار مقرون به صرفه است. برای تمام خدمات دیگر، از جمله آب، برق و دسترسی به اینترنت، باید حدود ۵۰ دلار را در ماه کنار بزارید که مردم کشورهای توسعه ‌یافته این قیمتها را پایین و ارزان در نظر می‌گیرند.

هزینه ورزش در آذربایجان

جمهوری آذربایجان کشوری است که دیدن آخرین نسخه های سینمایی با قیمت کمتر از 5 دلار در آن ممکن است و از این لحاظ مقرون به صرفه است. از طرف دیگر انجام ورزش در ورزشگاه به دلیل دستمزد پایین مردم برای آنها بسیار گران است. اجاره زمین تنیس نیز بسیار بالا است.

هزینه پوشاک در آذربایجان

تعداد زیادی از خارجیانی که به این کشور مهاجرت می کنند، لباس را مقرون به صرفه می دانند. با این وجود، قیمت پوشاک در رابطه با حقوق ماهیانه مردم معقول نیست. داشتن دستمزد ماهیانه 60 دلار و خرید کفش با قیمت 80 دلار ، قطعاً کار غیر منطقی و غیرممکن است.

هزینه مسکن در آذربایجان

هنگامی که در جمهوری آذربایجان هستید، می توانید مکانی برای زندگی تهیه کرده یا اجاره کنید. از آنجا که نرخ بهره وام مسکن بالا است و حقوق‌ها کم است، پیدا کردن و پرداخت مسکن در آذربایجان دشوار و پرهزینه است. قیمت آپارتمان‌های با اندازه یک سان بسته به منطقه شهری که در آن واقع شده‌است، متفاوت است.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)