زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

مقایسه خرید ملک در ترکیه با سایر کشورها جهت اخذ اقامت (بخش اول)

خرید ملک در خارج از کشور، با توجه به کشور موردنظر، هزینه‌های خاصی را دربر دارد. ما در این مقاله کشور‌هایی که متقاضیان می‌توانند با خرید ملک در آن‌ها، درخواست اقامت و تابعیت داشته باشند را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مقایسه خرید ملک در ترکیه با سایر کشورها جهت اخذ اقامت (بخش اول)

خرید ملک در خارج از کشور، با توجه به کشور موردنظر، هزینه‌های خاصی را دربر دارد. ما در این مقاله کشور‌هایی که متقاضیان می‌توانند با خرید ملک در آن‌ها، درخواست اقامت و تابعیت داشته باشند را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار می‌دهیم. این مقاله ممکن است در زمان مطالعه شما ، با توجه به تغییرات مداوم قوانین کشورها، ممکن است برخی قوانین تغییراتی داشته باشد. لذا ضروری است قبل از تصمیم به هر اقدامی در این خصوص لطفا و حتما با وکلای مجرب و مورد اعتماد در این زمینه مشاوره داشته باشید تا دچار خسران و زیان نشوید.

کشور‌هایی که با خرید ملک به شما اقامت اعطا می‌کنند، شامل کشورهای زیر هستند:

  • ترکیه
  • یونان
  • اسپانیا
  • پرتغال
  • اوکراین
  • برزیل
  • مکزیک
  • فرانسه
  • ایتالیا

هر کدام از این کشورها نیازمند داشتن حداقل سرمایه مشخصی بوده و شرایط اقامتی متفاوتی را برای فرد متقاضی و خانواده وی رقم می‌زنند. در ادامه به بررسی هرکدام از این کشورها پرداخته‌ایم. در صورت تمایل به خرید ملک در کشور ترکیه میتوانید از خدمات رایگان مشاوران شرکت زرسان گلوبال کمک بگیرید.

1) خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه با مبالغ مختلفی امکان‌پذیر است. یکی از مواردی که خرید ملک در خارج از کشور را برای ایرانیان جذاب کرده، هزینه‌های پایین خرید ملک در ترکیه است! متقاضیان توجه داشته باشند، که با مبلغی به میزان حداقل کمتر از 300 هزار لیر، می‌توانند در کشور ترکیه خرید ملک داشته باشند و اقامت موقت خود را دریافت نمایند.

افرادی که توانایی پرداخت هزینه‌های بالاتری دارند، می‌توانند با خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار در این کشور، درخواست اقامت ترکیه و تابعیت مستقیم خود را ارائه دهند. توجه داشته باشید، افرادی که درخواست دریافت تابعیت و پاسپورت را دارند، می‌توانند طی مدتی در حدود ۹۰ روزه (۳ ماهه) تابعیت و پاسپورت ترکیه خود را دریافت نمایند.

2) خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا از دسته خرید ملک‌هایی می باشد که با هزینه‌های بسیاربالا همراه است. اما باید توجه داشته باشید، خرید ملک در اسپانیا به دلیل داشتن شرایط متفاوت، گزینه‌ایست که خرید ملک در خارج از کشور را برای برخی افراد جذاب کرده است. متقاضیانی که درخواست دریافت اقامت طلایی اسپانیا را دارند، باید در این کشور ملکی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو خریداری کنند. افرادی که خرید ملک در این کشور را انجام می‌دهند، می‌توانند برای خود همسر و فرزندانشان درخواست اقامت دهند.

مورد متفاوت کشور اسپانیا، اعطای اقامت به فرزندان تا ۲۷ سالگی است!

3) خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال هم از دسته خرید ملک‌هایی است که متقاضیان زیادی را جذب خود کرده است. افرادی که درخواست اخذ اقامت در این کشور را دارند، می‌توانند با سه میزان هزینه متفاوت در کشور پرتغال، ملک خریداری کنند. مبالغی که باید در نظر داشت، ۲۸۰ هزار یورو، ۳۵۰ هزار یورو و ۵۰۰ هزار یورو است. توجه داشته باشید ملک‌های ۲۸۰ هزار یورویی و ۳۵۰ هزار یورویی از طرف خود دولت پرتغال تعیین می‌شوند. از این رو، ملک‌هایی نوساز نیستند و حداقل ۳۰ سال ساخت هستند. افرادی که درخواست خرید ملک نوساز دارند، باید خرید ملکی به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو داشته باشند.

4) خرید ملک در یونان

خرید ملک در یونان یکی از گزینه‌هایی است که با توجه به شرایط خاص و قوانین متفاوت آن، می‌تواند یکی از جذاب‌ترین کِیس‌های خرید ملک در خارج از کشور باشد. اگر درخواست خرید ملک در این کشور را دارید، باید توجه داشته باشید که شما باید حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار یورو برای خرید ملک در این کشور هزینه کنید.

یکی از جذابیت‌های خرید ملک یونان، دریافت اقامت برای همسر و فرزندان (تا ۲۱ سال) است. مهم‌تر از آن، شما با خرید ملک در یونان می‌توانید برای پدر و مادر خود و پدر و مادر همسر خود نیز اقامت یونان را اخذ کنید!

5) خرید ملک در اوکراین

خرید ملک در اوکراین از گزینه‌هایی است که در بین گزینه‌های خرید ملک در خارج از کشور، استقبال زیادی نداشته و شاید این موضوع به دلیل عدم شناخت کافی از این کشور باشد. افرادی که درخواست اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اوکراین را دارند، می‌توانند با مبلغ ۱۰۰ هزار دلار، اقامت موقت این کشور را کسب نمایند. توجه داشته باشید که اوکراین ازجمله کشور‌های اتحادیه اروپا است و به زودی وارد اتحادیه شینگن خواهد شد و افرادی که اقامت این کشور را دارند، می‌توانند به راحتی در سرتاسر اروپا رفت‌و‌آمد داشته باشند.

لازم به ذکر است که، اوکراین ازجمله کشور‌های دارای پاسپورت معتبر است و شما با دریافت پاسپورت این کشور بدون ویزا، امکان سفر به کشورهای همچون کانادا را به‌دست می‌آورید. نکته بسیار مهم دیگر این است، کشور اوکراین از قانون خاک برای تولد تابعیت می‌کند. یعنی فرزندی که در خاک اوکراین بدنیا بیاید، اقامت اوکراین را دریافت خواهد کرد!

6) خرید ملک در برزیل

خرید ملک در برزیل نیز ازجمله گزینه‌هایی است که امروزه در حال رشد است و در یک‌سال اخیر، مورد توجه متقاضیان خرید ملک در خارج از کشور قرار گرفته است. متقاضیان می‌توانند با خرید ملکی به ارزش حداقل ۲۰۰ هزار دلار در این کشور، اقامت و تابعیت آن را دریافت نمایند. توجه داشته باشید، خرید ملک در برزیل به فرزندان زیر ۲۱ سال شما هم، اقامت اعطا می‌کند. از دیگر مواردی که خرید ملک در برزیل را برای شما عزیزان جذاب نموده، دریافت تابعیت شما بعد از ۴ سال است.

 

8) خرید ملک در ایتالیا

خرید ملک در کشورهای خارجی در سال‌های اخیر، جزو مواردی بوده که مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. در کشور ایتالیا گزینه‌های متفاوتی برای مهاجرت وجود دارد. اما نکته بسیار مهم این است که گزینه‌های همچون خرید ملک یک‌یورویی مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است! این نوع خرید ملک صرفا در شهر‌هایی که از طرف دولت مشخص شده انجام می‌شود. این نوع ملک‌ها سازه‌هایی بسیار قدیمی‌اند و بناهایی تاریخی دارند که از طرف دولت مشخص می‌شوند. اما این نوع خرید ملک با محدودیت‌هایی که از سمت دولت مشخص شده روبه‌رو است. افراد باید هزینه‌های بازسازی این ملک‌ها را در حساب خود به صورت پول نقد نشان دهند و حداقل مبلغی که باید برای بازسازی این نوع ملک‌ها هزینه می‌شود، ۵۰ هزار یورو است. توجه داشته باشید متاسفانه این نوع خرید ملک در خارج از کشور برای ایرانی‌ها انجام نمی‌شود.

9) خرید ملک در فرانسه

اقامت دائم فرانسه از طریق خرید ملک، از گزینه‌هایی است که در سال‌های گذشته شرایط متفاوتی داشته است. با توجه به شرایط زندگی در فرانسه و هزینه‌های زندگی در این کشور، خرید خانه در فرانسه، به خصوص در شهرهایی همچون پاریس، با هزینه‌های بسیار بالاتری همراه است. متقاضیانی که درخواست خرید ملک در فرانسه را دارند، می‌توانند با خرید ملک ۳۵۰ هزار یورویی، اقامت موقت خود را در این کشور بدست آورند. این افراد که با خرید ملک برای خود، همسر و فرزند زیر ۱۸ سال به اقامت موقت فرانسه رسیده‌اند، می‌توانند بعد از ۱۰ سال برای دریافت پاسپورت کشور فرانسه درخواست دهند.

7) خرید ملک در مکزیک

خرید ملک در مکزیک، یکی از گزینه‌های اخذ اقامت و تابعیت این کشور است. افرادی که در این کشور خرید ملک می‌نمایند، می‌توانند بعد از گذشت ۴ سال، درخواست تابعیت خود را داشته باشند. لازم به ذکر است حداقل مبلغ خرید ملک در کشور مکزیک مبلغ ۱۵۰ هزار دلار است. افرادی که درخواست تابعیت این کشور را دارند، می‌توانند بعد از مدتی، پاسپورت با ارزش مکزیک، با رتبه ۲۶ دنیا را در دست داشته باشند و با آن به تمام اروپا و کشور‌های دیگر به راحتی سفر کنند.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)