زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

مراکز خرید عمرانیه استانبول

منطقه عمرانیه یکی از معروف‌ترین محله‌های شهر استانبول است که در قسمت آسیایی این شهر قرار دارد. محله عمرانیه یکی از قدیمی‌ترین مناطق استانبول است که در گذشته بخشی از محله اسکودار بود.

مراکز خرید عمرانیه استانبول

منطقه عمرانیه یکی از معروف‌ترین محله‌های شهر استانبول است که در قسمت آسیایی این شهر قرار دارد. محله عمرانیه یکی از قدیمی‌ترین مناطق استانبول است که در گذشته بخشی از محله اسکودار بود. این منطقه به تنگه بسفر و ساحل دسترسی ندارد و ساختار آن با مناطق بخش اروپایی استانبول متفاوت است. در بخش شرقی این منطقه فضای سبز جنگلی بزرگی قرار گرفته است که لوازم ورزشی و وسایل بازی کودکان در آن تعبیه کرده‌اند و منطقه‌ای مناسب برای پیک نیک کردن و گذراندن یک روز تعطیل در طبیعت به شمار می‌رود.

منطقه عمرانیه در همسایگی مناطق چکه کی، آتا شهیر و بیکوز قرار گرفته است و خود شامل ۳۵ محله جدا از هم تشکیل می‌شود. در طول دهه ۱۹۷۰ میلادی جمعیت ساکنان این منطقه افزایش چشمگیری داشت و بسیاری از مهاجران کشورهای همسایه پس از ورود به ترکیه در منطقه عمرانیه سکونت کردند. با گسترش ساکنان این منطقه که کارگران مهاجر بخش قابل توجهی از آن‌ها را تشکیل می‌دادند، ساخت‌وساز رونق گرفت. آب و هوا و شرایط مناسب اقلیمی نیز باعث رشد کشاورزی شد. در حال حاضر منطقه عمرانیه یکی از شلوغ‌ترین محله‌های استابول با مراکز خرید بزرگ و لوکس است که گردشگران زیادی را در طول سال جذب می‌کنند. در ادامه به معرفی معروف‌ترین مراکز خرید در منطقه عمرانیه می‌پردازیم.

مرکز خرید آکیاکا پارک عمرانیه

مرکز خرید آکیاکا را می‌توان معروف‌ترین مجتمع تجاری در منطقه عمرانیه دانست. این مرکز خرید امکانات متنوعی در اختیار ساکنان منطقه عمرانیه و همین طور گردشگران خارجی قرار می‌دهد. برندهای مطرح ترکیه و سایر نقاط جهان نیز در این مجتمع شعبه دارند که از میان آن‌ها می‌توان به آدیداس، نایک، دفاکتو، زارا و ال سی وایکیکی اشاره کرد.

سالن سینما مکس و شهربازی فانی سنتر در مرکز خرید آکیاکا قرار گرفته‌اند که امکانات تفریحی مناسبی برای گردشگران دارند. در این مرکز خرید رستوران‌های بین المللی متنوعی نیز وجود دارند که می‌توانید انواع غذاهای سنتی ترکیه و خوراک‌های بین المللی را در آن‌ها میل کنید.

مرکز خرید کن پارک عمرانیه

مرکز خرید کن پارک یا جان پارک عمرانیه یکی از پاساژهای گران قیمت در این منطقه است که معماری زیبایی دارد.  اجناس موجود در فروشگاه‌های این مرکز خرید نسبت به سایر پاساژهای عمرانیه لوکس‌تر هستند و به همین دلیل قیمت بالاتری نیز دارند؛ البته برندهای تجاری مختلف در همه شعبه‌ها قیمت‌های یکسانی دارند و این تفاوت قیمت در مورد سایر مغازه‌ها است. برندهایی مانند انگلیش هوم، اچ اند ام، دفاکتو، ماوی، منگو، پنتی و ال سی وایکیکی در این مرکز خرید فعالیت می‌کنند.

در مرکز خرید کن پارک عمرانیه مراکز تفریحی و فرهنگی نیز دیده می‌شوند. این مرکز خرید سالن سینما و پارک بازی مناسبی برای کودکان دارد. رستوران‌ها و فست فودهای بین المللی در این مرکز خرید دایر هستند و شعبه برگر کینگ این پاساژ طرفداران زیادی دارد. مرکز خرید کن پارک در بخش مرکزی محله عمرانیه قرار دارد و به همین دلیل دسترسی مناسبی از محله‌های مختلف واقع در این منطقه دارد.

مرکز خرید بویاکا عمرانیه

مرکز خرید بویاکا در منطقه عمرانیه یک مجتمع بزرگ تجاری-مسکونی است که بخش‌های متفاوت و متنوعی دارد. در این مجتمع واحدهای مسکونی لوکس و زیبایی ساخته‌اند که چشم‌انداز زیبایی به فضای سبز و جنگل‌های عمرانیه دارند. در مجتمع بویاکا شرکت‌های خصوصی و واحدهای تجاری مختلفی نیز فعالیت می‌کنند.

مرکز خرید بویاکا مجموعه‌ای لوکس در این منطقه به شمار می‌رود که برندهای معروف جهان و ترکیه در آن شعبه دارند. در میان برندهای فعال در این مرکز خرید می‌توان به زارا هوم، زارا، فلورمار، بلو و برندهای مطرح ترکیه اشاره کرد. رستوران‌های بین المللی و فست فودهای پرطرف‌دار مانند کی‌اف‌سی و استار باکس نیز در این مرکز خرید شعبه دارند.

مرکز خرید مترو گاردن عمرانیه

مرکز خرید مترو گاردن یکی از نوسازترین مراکز خرید در منطقه عمرانیه است که معماری بسیار شیک و جذابی دارد. در این مرکز خرید نیز از لوکس‌ترین فروشگاه‌ها گرفته تا مراکز بازی کودکان و کافه و رستوران‌های لوکس فعالیت می‌کنند. اگر در سفر به استانبول قصد بازدید از منطقه عمرانیه را دارید، می‌توانید زمانی را به گشت و گذار در مرکز خرید مترو گاردن اختصاص دهید.

فروشگاه‌های منطقه عمرانیه

به جز مراکز خرید بزرگ و هایپرها، فروشگاه‌های متنوعی در سراسر این منطقه فعالیت می‌کنند که با گشت و گذار در منطقه عمرانیه می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. نخستین شعبه فروشگاه ایکیا در ترکیه در همین محله آغاز به کار کرد و سایر برندهای معتبر نیز در منطقه عمرانیه فعالیت می‌کنند. از دیگر مراکز خرید در منطقه عمرانیه می‌توان به پاساژهای میدان و آسیا پارک اشاره کرد.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)