زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

مراکز خرید خیابان استقلال

خیابان استقلال بدون شک از شلوغ‌ترین مناطق شهر استانبول است که از یک طرف به میدان تقسیم می‌رسد. در سراسر این خیابان فروشگاه‌های مختلفی شعبه دارند و تنوع اجناس فروشگاه‌ها بسیار بالا است.

مراکز خرید خیابان استقلال

خیابان استقلال بدون شک از شلوغ‌ترین مناطق شهر استانبول است که از یک طرف به میدان تقسیم می‌رسد. در سراسر این خیابان فروشگاه‌های مختلفی شعبه دارند و تنوع اجناس فروشگاه‌ها بسیار بالا است. از انواع پوشاک گرفته تا کیف، کفش، لوازم بهداشتی، آرایشی و فروشگاه‌های محصولات غذایی در این خیابان فعالیت می‌کنند. خیابان استقلال در همه روزهای سال پر از گردشگر است و مسافران زیادی با ملیت‌های مختلف از سراسر جهان در این خیابان به چشم می‌خورند. شاید این خیابان و میدان تقسیم تنها مناطقی باشند که همه گردشگران در سفر به استانبول از آن‌ها بازدید می‌کنند.
خیابان استقلال سه کیلومتر طول دارد و اگر از طرفداران غذاهای خیابانی هستید، می‌توانید در این خیابان انواع غذاهای سنتی و خیابانی ترکیه مانند کوفته، میدیه، بورک، سیمیت و همین طور شیرینی و دسرهای محبوب استانبول مانند کنافه و باقلوا را میل کنید. رستوران‌های معروف ترکیه نیز در این خیابان شعبه دارند. با قدم زدن در این خیابان می‌توانید از فروشگاه‌های آثار هنری نیز دیدن کنید. یک ترن کوچک در طول خیابان استقلال تردد همیشگی دارد که زیبایی خاصی به آن بخشیده است. اگر به خیابان استقلال رفته باشید نوازندگان خیابانی را دیده‌اید که در هر ساعتی از روز مشغول نواختن هستند.

پاساژ چیچک

مرکز خرید چیچک نیز یکی دیگر از مراکز خرید قدیمی در خیابان استقلال و منطقه تقسیم است. در گذشته این پاساژ پاتوقی برای گل فروش‌های روسی بوده است و به همین دلیل نام چیچک به‌معنای گل را بر آن گذاشته‌اند. این مرکز خرید در سال ۱۸۷۰ ساخته و در سال ۱۹۸۸ به‌طور کامل بازسازی شد. در حال حاضر بخش زیادی از این مرکز خرید را رستوران‌ها و کافه‌هایی تشکیل می‌دهند که پاتوقی زیبا برای گردشگران خیابان استقلال هستند.

پاساژ هازوپولو

پاساژ هازوپولو یکی از قدیمی‌ترین مراکز تجاری در خیابان استقلال است که توسط شخصی یونانی در سال ۱۸۷۱ میلادی ساخته شد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این پاساژ می‌توان به قرار داشتن کتاب فروشی‌های قدیمی در آن اشاره کرد. جواهر فروشی‌ها نیز بخش دیگری از این مرکز خرید را تشکیل می‌دهند. این مرکز خرید از خیابان استقلال تا خیابان مشروطیت ادامه دارد و بازدید از آن می‌تواند برای بسیاری از گردشگران جذاب باشد. معماری پاساژ هازوپولو زیبایی‌های زیادی دارد و در سقف آن از طاق نماهای زیبا استفاده کرده‌اند. در این مرکز خرید به‌جای شیشه از شاخه‌های انگور استفاده شده است و با درختان و گیاهان آن را تزئین کرده‌اند.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)