زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

محله های پایین شهر استانبول

قانون نوشته‌‌شده‌ای در هیچ‌کجای دنیا برای پایین‌شهر یا بالای شهر بودن یک محله وجود ندارد؛ اما به هر شهری که بروید باید گشت‌و‌گذار یا اقامت در بالا و پایین محله های این شهر را انتخاب کنید.

محله های پایین شهر استانبول

قانون نوشته‌‌شده‌ای در هیچ‌کجای دنیا برای پایین‌شهر یا بالای شهر بودن یک محله وجود ندارد؛ اما به هر شهری که بروید باید گشت‌و‌گذار یا اقامت در بالا و پایین محله های این شهر را انتخاب کنید. از طرف دیگر تقسیم‌بندی ناجوانمردانه‌ای برای پایین و بالای هر شهری وجود دارد که بر اساس آن، محله­های بالای شهر استانبول مردمان فهمیده‌تری دارند و پایین شهری‌ها از سطح فرهنگ کمتری برخوردارند. این تقسیم‌بندی غیرمنصفانه و نابه‌جاست. همان‌گونه که بهتر از ما می‌دانید در تمام‌ قسمت‌های هر شهری افراد مختلفی با درک و شعور متفاوت پراکنده شده‌اند. چه بسا که محله های پایین شهر استانبول مردمان باصفاتری داشته باشد. به همین دلیل در این قسمت با هم به چند محله از محله های پایین شهر استانبول نگاهی می‌اندازیم.

محله آرناووت کوی استانبول

با نگاهی به نقشه استانبول، محله آرناووت کوی را بعد از باشاک شهیر و در شمال استانبول پیدا خواهید کرد. این محله مرکز تجمع ساکنان غیربومی استانبول است. قیمت‌های خانه‌ها و اجناس فروشگاه‌های محله آرناووت کوی، نسبت به دیگر محله‌ های استانبول خوش‌قیمت‌تر است. ساختمان‌های چوبی باقیمانده از دوران پادشاهی عثمانی و بنای کالج رابرت که قدمتی بیشتر از یک سده دارد از نمادهای بارز محله آرناووت کوی به حساب می‌آیند.

در این محله مردمان با ادیان مختلف گرد هم جمع شده‌اند و در قسمت‌های مختلف آن کلیسا، کنیسه و مسجد به چشم می‌خورد. طبق روال بیشتر محله های استانبول، در محله آرناووت کوی نیز انواع رستوران‌ها و کافه‌های بزرگ و کوچک وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم پس از گردشگری در این محله، سری به یکی از این رستوران‌ها بزنید و خودتان را مهمان غذایی خوشمزه کنید.

محله اسن یورت استانبول

محله اسن یورت تا همین چند سال پیش محله ای کوچک در استانبول شناخته می‌شد؛ اما مدتی است که این محله راه رشد و پیشرفت در پیش گرفته و به یکی از بهترین محله های استانبول تبدیل شده است. محله اسن یورت در میان محله های اروپایی استانبول قرار دارد.

پارک‌های سرسبز، جاهای دیدنی، مراکز درمانی پیشرفته و امنیت قابل‌قبولی در این منطقه شاهد هستیم. به لطف این امکانات محله اسن یورت به یکی از بهترین محله های ایرانی نشین استانبول تبدیل شده است. به لحاظ قیمت نیز این محله در میان محله های ارزان استانبول قرار دارد. اگر قصد محله گردی در استانبول دارید یا به دنبال محله ای خوش‌قیمت برای اقامت در این شهر می‌گردید، محله اسن یورت را فراموش نکنید.

منطقه کاراکوی استانبول

پیشنهاد می‌کنیم اگر سفر استانبول را به گونه‌ای تنظیم کرده‌اید که گردشی آخر هفته‌ای در این شهر بزنید. حتماً در روزهای پایانی هفته راهی منطقه کاراکوی شوید. در این روزها اهالی استانبول و گردشگران از تمامی محله های استانبول روانه کاراکوی می‌شوند. این منطقه نمایی زیبایی به آب دارد تا در حین بازدید از کاراکوی، نسیمی خنک نوازشگر پوست گردشگران عاشق‌پیشه باشد.

مسئولان گردشگری استانبول بناهای قدیمی منطقه کاراکوی را به فروشگاه‌های جدید و رستوران‌های سنتی تبدیل کرده‌‌اند. این منطقه در کنار حفظ بافت اصیلی که دارد، به جاذبه‌ای چشمگیر درمیان محله های استانبول تبدیل شده است. در این منطقه کافه‌ها و رستوران‌های معروفی وجود دارد که معروف‌ترین آن‌ها کافه کاراباتاک و رستوران کاراکوی لوکانتاشی است. این رستوران به لحاظ ظرفیت نیز یکی از بزرگ‌ترین رستوران‌های استانبول است؛ اما به اندازه‌ای مشتری دارد که باید حتماً با وقت قبلی به این رستوران مراجعه کنید. در غیر این صورت بعید می‌دانیم میز خالی گیرتان بیاید.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)