زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

محله های اروپایی استانبول

اگر می‌خواهید زرق‌و‌برق دنیای غرب هوش از سر شما ببرد، سری به محله های اروپایی استانبول بزنید.

محله های اروپایی استانبول

محله های استانبول که به آن‌ها محله های آسیایی می‌گویند درهایی از فرهنگ غنی مردمان دیار ترک را به روی گردشگران باز می‌کنند؛ اما اگر می‌خواهید زرق‌و‌برق دنیای غرب هوش از سر شما ببرد، سری به محله های اروپایی استانبول بزنید.

در محله های اروپایی استانبول نه‌تنها با دورنمایی از فرهنگ غرب طرف هستید، بلکه هنوز ردپایی از فرهنگ شرق نیز در این محله‌ها به چشم می‌خورد. این شرایط محله های اروپایی استانبول را دیدنی‌تر کرده است. از آنجایی که بازدید از این اماکن حس‌و‌حال خاص خودش را نسبت به دیگر محله های استانبول دارد، پیشنهاد می‌کنیم در سفر استانبول به محله‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، سری بزنید.

خیابان عبدی ایپکچی

به گردشگرانی که می‌خواهند خیابان‌گردی در یکی از خیابان‌های اشرافی استانبول را تجربه کنند، پیشنهاد می‌کنیم سری به خیابان عبدی ایپکچی بزنند. درباره اهمیت این خیابان کافی است به این نکته اشاره کنیم که هنرمندان و روشنفکران ترک بسیاری در خیابان عبدی ایپکچی منزل گزیده‌اند. ساختمان‌های این خیابان طراحی اصیلی دارند تا خیابان عبدی ایپکچی استانبول یکی از شیک‌ترین خیابان‌ها در میان محله‌‌ های استانبول تبدیل شود.

بهترین رستوران‌های استانبول در خیابان عبدی ایپکچی قرار دارند تا این خیابان به مرکز خوشمزه‌ترین غذاهای این شهر تبدیل شود. پیشنهاد می‌کنیم حتی اگر علاقه‌ای به دیدن ساختمان‌های شیک ترکی ندارید و نمی‌خواهید غذاهای خیابان عبدی ایپکچی را امتحان کنید. باز هم حرف ما را زمین نیندازید و حتماً سری به این خیابان بزنید؛ زیرا خیابان عبدی ایپکچی بورس فروشگاه‌های پوشاک مارک است. به لطف این فروشگاه‌ها گردشگران خوش‌لباس در شعبه‌های فروشگاه آرمانی، پرادا و لوئیز ویتون چرخی می‌زنند. خرید چند دست لباس اشرافی، همان چیزی است که گردشگران خوش‌تیپ دنبال آن هستند. در کنار برند‌های اروپایی، برند‌های معروف پوشاک ترک نیز در این خیابان شعبه دارند. خیابان عبدی ایپکچی سبدی متنوع از کالا و پوشاک اشرافی را پیش‌ روی گردشگران علاقه‌مند به بازدید از محله های استانبول قرار می‌دهد.

محله آوجیلار استانبول

برای گشت‌و‌گذار در محله آوجیلار استانبول باید راهی ناحیه مرمره شوید. این ناحیه در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد؛ اما از محله‌های قدیمی استانبول به‌حساب می‌آید. در گوشه و کنار محله آوجیلار معماری سنتی عثمانی به چشم می‌خورد. محله آوجیلار، در بین تمامی محله های استانبول، محله‌ای بندری شناخته می‌شود. همسایگی این محله با ساحل، محله آوجیلار را به محله‌ای بندری تبدیل کرده که روز‌به‌روز رونق بیشتری را شاهد است.

محله آوجیلار در میان فهرست محله های ارزان استانبول قرار ندارد و با محله‌ای سروکار داریم که خانه‌های ویلایی زیادی با قیمت‌های گزاف در آن وجود دارد. البته آپارتمان‌های محله آوجیلار قیمت‌ مناسب‌تری دارند. محله آوجیلار به داشتن فست‌فودهای آمریکایی معروف است. گردشگران علاقه‌مند این خوراکی‌های خوشمزه، سری به این محله می‌زنند و خودشان را مهمان فست‌فودهای آبدار و خوشمزه می‌کنند. در کنار رستوران‌های فست‌فودی،‌ ساکنان این محله از داشتن چندین مرکز خرید به خود افتخار می‌کنند. این مراکز خرید باعث شده تا گردشگران دست خالی از محله آوجیلار بیرون نیایند و پاساژگردی خاطره‌انگیزی را تجربه کنند. دانشگاه استانبول نیز در محله آوجیلار قرار دارد. ایرانی‌هایی که فکر تحصیل در این دانشگاه معتبر را در سر دارند، به جای ساکن‌شدن در جاهای دیگر، در محله آوجیلار ساکن می‌شوند.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)