زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

محله های آسیایی استانبول

ترکیه کشوری آسیایی اروپایی است. در کنار فرهنگ غنی آسیایی، ردپای تمدن غرب در گوشه ‌و‌ کنار شهرهای این کشور به چشم می‌خورد. به این ترتیب محله های استانبول را می‌توان به محله های آسیایی استانبول و محله های اروپایی استانبول تقسیم کرد.

محله های آسیایی استانبول

ترکیه کشوری آسیایی اروپایی است. در کنار فرهنگ غنی آسیایی، ردپای تمدن غرب در گوشه ‌و‌ کنار شهرهای این کشور به چشم می‌خورد. به این ترتیب محله های استانبول را می‌توان به محله های آسیایی استانبول و محله های اروپایی استانبول تقسیم کرد. کارشناسان زرسان گلوبال شما را در انتخاب بهترین محل اقامت و بازدید و خرید ملک در استانبول راهنمایی خواهند نمود. در ادامه با هم نگاهی به بهترین محله های آسیایی می‌اندازیم.

محله کادیکوی استانبول

محله کادیکوی یکی از قدیمی‌ترین محله های استانبول است. خوشبختانه قدمت این محله، جلوی پیشرفت آن را نگرفته است. محله کادیکوی در کنار حفظ سنت، به محله‌ای آسیایی مدرن و امروزی تبدیل شده است. اگر دنبال محله های ارزان استانبول می‌گردید، حتماً سری به محله کادیکوی بزنید. این محله سه‌شنبه‌بازار معروفی دارد. سه‌شنبه هر هفته‌ دستفروش‌های ترک بهترین سوغاتی‌های این دیار را با کمترین قیمت در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

فروشنده‌های مغازه‌های خیابان بگهاد کادیکوی نیز به خوش‌انصافی معروف هستند. محله کادیکوی انتخاب مناسبی برای گردشگرانی است که دنبال خرید کالای ارزان ترک می‌گردند. محله کادیکوی به لحاظ امکانات اقامتی نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. از هتل‌های ۵ ستاره گرفته تا هاستل‌های خوش‌قیمت در گوشه‌و‌کنار این محله به چشم می‌خورد. اگر هزینه های سفر ترکیه را با بودجه‌ای مناسب بسته‌اید. اقامت در هتل‌های ۵ ستاره هیلتون و مودا در محله کادیکوی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اگر هم دنبال سفر ارزان استانبول هستید، سری به هتل ۳ ستاره مای دورا بزنید.

محله کادیکوی، در میان محله‌های استانبول به‌عنوان مکانی خوش‌مسیر شناخته می‌شود. برای ایاب‌و‌ذهاب در این محله در کنار اتوبوس، تاکسی، مترو و ون، می‌توانید از قایق‌هایی استفاده کنید که گردشگران را در مسیری آبی حمل‌و‌نقل می‌کنند.

محله پندیک استانبول

با نگاهی به شرقی‌ترین قسمت نقشه محله های استانبول، چشم شما به جمال محله پندیک استانبول روشن خواهد شد. این محله از جنوب با دریای مرمره، غرب با کارتال، شمال غرب با محله سلطان بی لی و شمال با جنگل‌های استانبول همسایه است. اگر به دنبال محله‌ای خوش‌ آب‌و‌هوا در استانبول می‌‌‌گردید، محله پندیک استانبول همان جایی است که دنبال آن هستید.

محله پندیک به نوعی مرکز بیمارستان‌ها و کلینیک‌های معتبر استانبول شناخته می‌شود. اگر خدای ناکرده وجود نازنینتان گرفتار بیماری است و برای درمان به استانبول آمده‌اید. در بین محله های استانبول سری به محله پندیک بزنید و دردهای خود را درمان کنید. مرکز خرید ویاپورت، ماکیس، آسیا، پندوریا و آتلانتیس را می‌توان از مهم‌ترین مراکز خرید محله پندیک استانبول نام برد. مجموعه‌های تفریحی ویاپورت و پاندوریا در کنار ساحل پندیک از دیدنی های محله پندیک استانبول به حساب می‌آیند.

محله چوکور کوما استانبول

این محله در میان محله های آسیایی استانبول به چشم می‌خورد و بورس اجناس آنتیک و عتیقه است. محله چوکور کوما به لحاظ بافت معماری نیز یکی از قدیمی‌ترین محله‌های استانبول است. برای اثبات این گفته کافی است گشتی در خیابان‌های این محله بزنید. در این خیابان‌ها با خانه‌ای قدیمی که از معماری دوران ترک باستان حکایت دارد، روبه‌رو شوید.

محله چوکور کوماه در فهرست محله های ارزان‌ استانبول خودنمایی می‌کند. به لطف چنین ویژگی از قیمت مناسب هتل‌ها و رستوران‌های این محله می‌توانید بهره ببرید. جالب اینجاست که به رغم اینکه از منطقه‌ای قدیمی صحبت می‌‌کنیم، در محله چوکور کوما خبری از اماکن باستانی نیست. در عوض تا دلتان بخواهد این محله رستوران‌ و کافه‌های معروف دارد. ناگفته نماند موزه بیگناهی در این محله است. از آنجایی که بازدید از این موزه رایگان است. پیشنهاد می‌کنیم اگر سری به محله چوکور کوما زدید، حتماً به رایگان از موزه بیگناهی بازدید کنید.

محله ببک استانبول

جاهای دیدنی استانبول هرکدام زیبایی‌های خاص خودشان را دارند؛ اما مطمئن هستیم زمانی که پای شما به دومین شهر بزرگ ترکیه رسید و چشمتان به تنگه بسفر روشن شد. از این منطقه به عنوان دیدنی‌ترین جاذبه استانبول یاد کنید. برای تماشای این تنگه باید راهی محله ببک استانبول شوید. ویژگی‌های محله ببک استانبول به همین جا ختم نمی‌شود؛ زیرا این محله در میان منطقه‌های آسیایی و اروپایی استانبول قرار دارد. این ویژگی باعث شده تا تقابل ۲ فرهنگ غنی آسیا و اروپا را در ساختمان‌ها و طرز فکر اهالی محله ببک شاهد باشیم.

در کنار منظره‌ زیبایی که محله ببک در میان دیگر محله های استانبول از تنگه بسفر پیش روی گردشگران قرار می‌دهد. در بازدید از این محله می‌توانید گشتی در کاخ‌های عثمانی، موزه ساکیپ سابانجی، مسجد اورتاکوی و موزه سادبرک حانیم بزنید.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)