زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

قوانین مهاجرت به ترکیه

اين‌كه افرادي موفق به مهاجرت و يا اخذ ويزا از سوي كشور و دولتي ديگر شوند، ملاك و ضامن موفقيت نهايي آن‌ها در آن كشور نخواهد بود! اتفاقا اين تازه اول گرفتاري آنهاست

شرایط و قوانین مربوط به مهاجرت

اين‌كه افرادي موفق به مهاجرت و يا اخذ ويزا از سوي كشور و دولتي ديگر شوند، ملاك و ضامن موفقيت نهايي آن‌ها در آن كشور نخواهد بود! اتفاقا اين تازه اول گرفتاري آنهاست، كسب اطلاعات كافي در رابطه با سبك زندگي مردمان يك جامعه، كمك زيادي به شناخت زوايا و خفاياي پديده مهاجرت مي‌كند. مهاجرت به كشوري كه هم‌زبان ما نيستند، طبعا خطراتي را براي فرد مهاجر به دنبال خواهد داشت. احتمال سوءاستفاده مالي از عدم تسلط افراد به زبان آن كشور، اولين خطري است كه متوجه مهاجران و مسافران است. عدم آشنايي با محله‌ها و كوچه پس كوچه‌هاي يك شهر بيگانه، خطر گم شدن و سرگرداني را در پي دارد. اتلاف هزينه و وقت در اين مواقع كمترين هزينه‌اي است كه افراد مجبور به پرداخت آن مي‌شوند. عدم آشنايي و تسلط كافي بر مبادلات پولي و مالي از ديگر آسيب‌هاي احتمالي است كه براي مهاجران تازه‌وارد و مسافران پيش خواهد آمد.

سرقت و باج‌گيري‌هاي خياباني يكي از گزارش‌هاي معمول در بسياري از كشورها از جمله كشور ترکیه است. هيچ كشوري بهشت موعود نيست؛ در صورت داشتن انگيزه مهاجرت، با ديدگان باز اقدام كنيد! كلاه‌برداران در هر كشوري مترصد افراد ساده‌لوح و يا ناآگاه نسبت به حقوق شهروندي هستند، آشنايي با حقوق شهروندي و قوانين كار در هر كشوري، باعث جلوگيري از سوءاستفاده كلاه‌برداران خواهد بود. كيف‌قاپ‌ها و جيب‌برها هم از جمله بزه‌كاراني هستند كه فرقي نمي‌كند در كدام كشور باشند، آن‌ها همواره مشغول كار خود هستند و معاش خود از اين طريق مي‌گذارنند، مراقب جيب و كيف پول و موبايلتان باشيد!

افرادي كه قصد اقامت طولاني‌مدت در كشوري بيگانه را دارند؛ لازم است از مشورت افراد زبده و خبره و كاربلد جهت جلوگيري از به دام افتادن در تله‌هاي كلاه‌برداران ملك و خودرو بهره‌مند شوند.

تصميم به خريد اشياء قيمتي مانند ملك و خودرو و جواهرات و… از طريق اينترنت بدون در نظر گرفتن اعتبارات و پشتوانه‌هاي سايت مرجع، ريسكي بزرگ است؛ و لازم است حيثيت حقوقي سايت مورد نظر پيش از معامله بررسي شود، حتما تا به حال گرفتار كلاه‌برداران اينترنتي شده‌ايد كه تصويري از يك شيء را به نمايش گذاشته‌اند و بعد از سفارش كالا، شيء ديگري را براي شما ارسال مي‌كنند!

باندهاي قاچاق انسان در برخي كشورها از جمله كشورهاي توريستي همواره در كمين افراد ساده و طماع هستند؛ هيچ چيز با ارزشي با بهاي پايين عرضه نمي‌شود، مرزهاي ترکیه براي مهاجرت‌هاي غيرقانوني به كانادا و انگليس و فرانسه و… در سال‌هاي اخير، مرزهاي ناامني شده است.

مجادلات و زد و خوردهاي خياباني از جمله مواردي است كه ممكن است مهاجران و مسافران را ناخواسته يا خواسته درگير خود كند و موجب ايجاد دردسرهاي قضايي براي آنها شود.

هزينه مهاجرت به ترکیه

موضوع مهاجرت متفاوت از سفري تفريحي يا كاري به ترکیه است؛ مهاجرت اغلب به‌منظور تحصيل يا كار دراز مدت و يا زندگي دائمي يا طولاني‌ مدت در كشوري ديگر است و لازمه آن دل‌ بريدن از تمامي وابستگي‌ها و شرايط فعلي است؛ چنانچه قصد مهاجرت و يا تحصيل در ترکیه را داريد، لازم است پيش از تصميم‌گيري نهايي، رايزني‌هاي متعددي انجام دهيد. هزينه‌هاي اقامت دائم در شهرهاي ترکیه چيزي فراتر از تصور شماست. بسياري از مهاجران به اين كشور وقتي در مورد تجربه‌هاي خود مي‌گويند؛ به موارد عجيب و گاه خطرناكي اشاره مي‌كنند كه تحمل شنيدن يا تجربه آن براي بسياري از افراد غيرممكن است؛ بنابراين بعد از جمع‌آوري اطلاعات لازم اقدام به مهاجرت كنيد.

زندگی در ترکیه

در يك ماه هزينه‌های جاري زندگی به‌طور ميانگين در حدود 5000 تا 7000 لير است.

تحصيل در ترکیه در دانشگاه‌هاي دولتي

رايگان است.

دانشگاه‌هاي خصوصي

سالانه بين 10000 تا 30000 لير است.

دانشگاه‌هاي نيمه‌خصوصي

سالانه در حدود 5000 تا 10000 لير است.

با توجه به ميزان سرمايه، درآمد ماهانه‌، ميزان صرفه‌جويي در خريد و ساير لذت‌هاي زندگي، و البته با توجه به نوسانات نرخ ارز، مي‌توانيد برآوردي هرچند كلي نسبت به هزينه‌هاي زندگي در ترکیه به دست بياوريد. البته توجه داشته باشید که اين هزينه‌ها با توجه به نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصيلي متفاوت است.

در نهايت براي صرفه‌جويي در هزينه‌هاي اقامت بلند مدت و كوتاه‌ مدت در ترکیه پيشنهاد مي‌شود از سيستم حمل و نقل عمومي استفاده كنيد و در رستوران‌هاي ارزان‌قيمت و باكيفيت غذا بخوريد. صرفه‌جويي در مخارج روزمره، يكي از راه‌هاي مهم كاهش هزينه‌ها در ترکیه است.

 

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)