زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

صادرات ترکیه ۱۱.۴ درصد افزایش یافت

سهم ترکیه از صادرات جهانی از 1.02 درصد به 1.08 درصد، در دوره کاهش صادرات جهانی، افزایش یافته است.  سهم جهانی صادرات خدمات از 1.25 درصد به 1.29 درصد افزایش یافته است.

عمر بولات، وزیر بازرگانی ترکیه در یک نشست خبری مشترک با مصطفی گلتپه، رئیس مجمع صادرکنندگان ترکیه در استانبول اظهار داشت: صادرات کشور در ماه می سال جاری نسبت به ماه مشابه سال گذشته با 11.4 درصد افزایش به 24.1 میلیارد دلار رسید.

بولات تاکید کرد که این میزان به عنوان بالاترین میزان صادرات ماه می در تمام دوران ثبت شد.

وی در سخنانی خود تصریح کرد: «در نتیجه اقدامات انجام شده برای افزایش صادرات و کاهش واردات، 1.6 درصد از رشد 5.7 درصدی در سه ماهه اول سال 2024 از تجارت خارجی حاصل شده است.»

بولات با بیان اینکه سهم ترکیه از صادرات جهانی از 1.02 درصد به 1.08 درصد، در دوره کاهش صادرات جهانی، افزایش یافته است، گفت: «سهم جهانی صادرات خدمات از 1.25 درصد به 1.29 درصد افزایش یافته است.»

بولات با بیان اینکه ماه می با رکورد در تجارت خارجی سپری شد، تاکید کرد: «ما در ماه می 2024 به بالاترین میزان صادرات ماه می در تاریخ دست یافتیم.»

وزیر بازرگانی ترکیه با بیان اینکه واردات کشور در ماه مذکور 10.3 درصد کاهش یافته است، افزود: «صادرات ترکیه در 5 ماهه نخست سال جاری با 4.5 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 106 میلیارد و 914 میلیون دلار رسید.»

با توجه به این روند، کارشناسان اقتصادی معتقدند که ترکیه در جذب مهاجر و خرید ملک توسط خارجی ها و یا آنهایی که به دنبال اخذ اقامت ترکیه هستند پیشرو خواهد بود. شرکت زرسان گلوبال با کمال میل آماده ارائه مشاوره رایگان در خصوص خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه می باشد. لطفا پیام بگذارید و یا تماس بگیرید. شماره های ما در همین صفحه درج شده است.

 

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)