زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

رکورد شکنی محصول مشترک ایران و ترکیه

«مست عشق» که محصولی مشترک از ایران و ترکیه است پس از حواشی فراوانی که طی۴ سال گذشته متحمل شد، رنگ پرده سینما را دید و رکورد عجیبی را در گیشه سینماها به نام خود رقم زد.

در واقع این فیلم صبح پنجشنبه ششم اردیبهشت با ۵۱ هزار مخاطبی که تنها در روز چهارشنبه به سینما کشاند موفق شد رکورد فروش روز نخست سینمای پس از انقلاب ایران را بشکند که اگر مولفه‌ تاریخی، عاشقانه و غیر کمدی بودن را هم به آن اضافه کنیم موردی عجیب و حیرت انگیز در سینمای ایران محسوب می‌شود.

علاوه بر این، آخرین آمار فروش سامانه سمفا با رقمی معادل ۲۰۰,۷۰۸,۴۰۰,۰۰۰ ریال طی ۴ روز، نشان می‌دهد دومین رکوردشکنی قابل توجه این فیلم نیز رقم خورده و جدیدترین ساخته حسن فتحی موفق شده تا با جذب ۲۹۴,۵۹۶ هزار مخاطب، رکورد افتتاحیه چنددهه اخیر سینمای ایران را بشکند.

مست عشق به دلیل حالت مشارکتی خود با طرف ترک، بارها در حین تولید، مشمول حاشیه‌هایی شد که روند تولید این اثر و البته اکران آن را متوقف کرده بود. اگرچه دلیل خاصی برای این تعویق عنوان نشده بود اما شنیده می‌شد، هماهنگی‌ها برای اکران همزمان ایران و ترکیه، دلیل اصلی این رخداد باشد.

این رکورد افتتاحیه در حالی نصیب مست عشق شده که تا قبل از این در اختیار «ما همه با هم هستیم» کمال تبریزی با ۱۲۷ هزار مخاطب بوده است. پس از آن مختص «هزارپا» با ۱۲۶ هزار مخاطب و بعد هم این رتبه جذب مخاطب به فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی با ۱۲۱ هزار مخاطب می‌رسید.

اگر این قیاس را با «تمساح خونی» جواد عزتی در اکران ۱۴۰۳ هم انجام دهیم که با ۱۱۰ هزار مخاطب و «سال گربه» بهرام افشاری با ۱۰۸ هزار مخاطب که افتتاحیه‌های شلوغی را رقم زدند، باز هم مست عشق در صدر جدول ایستاده و با ۲ برابر این میزان مخاطب رکورد کم‌سابقه‌ای در تاریخ سینمای ایران را ثبت و ماندگار کرده است.

در مست عشق که به کارگردانی حسن فتحی، نویسندگی فرهاد توحیدی و تهیه‌کنندگی مهران برومند ساخته شده، شهاب حسینی، پارسا پیروزفر، حسام منظور و بازیگران ترکیه ای هانده ارچل، ابراهیم چلیک‌کول، سلما ارگچ، بنسو سورال، بوراک توزکوپاران و بوران کوزوم بازی کرده‌اند.

داستان این فیلم، همزمان با دوران زندگی مولانا و شمس تبریزی اتفاق می‌افتد. در مست عشق، شهاب حسینی در نقش شمس تبریزی، پارسا پیروزفر در نقش مولانا و هانده ارچل در نقش کیمیاخاتون حضور داشته‌اند.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)