زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

رکورد تولید گاز طبیعی در ترکیه

وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه، “آقای آلپ‌ارسلان بایرکتار” در یک سخنرانی مهم اعلام کرد که تولید گاز طبیعی در ترکیه به رکورد جدیدی دست یافته و به 5 میلیون مترمکعب در روز رسیده است. این میزان گاز برای تامین نیاز 2 میلیون خانوار کافی است.

وی گفت: تولید 5 میلیون مترمکعب گاز در روز، معادل تامین نیاز 2 میلیون خانوار است که سهم قابل توجهی از مصرف گاز خانگی را پوشش می‌دهد.با افزایش تولید داخلی، ترکیه وابستگی خود به واردات گاز را به تدریج کاهش می‌دهد و در مسیر تامین کامل نیاز خود از منابع داخلی گام برمی‌دارد.

وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در ادامه گفت: خودکفایی در تولید گاز طبیعی، علاوه بر صرفه‌جویی ارزی، ‌امنیت ‌بیشتر در تامین انرژی کشور را نیز به ‌همراه خواهد داشت.

مزایای زیست‌محیطی: ‌گاز طبیعی ‌سوختی پاک‌تر به ‌شمار می‌رود و ‌افزایش تولید داخلی آن ‌به ‌کاهش آلودگی هوا و ‌حفاظت از محیط زیست کمک خواهد کرد.

وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه از برنامه‌های این وزارتخانه برای افزایش تولید گاز طبیعی به 10 میلیون مترمکعب در روز تا سال 2025 و 20 میلیون مترمکعب در روز تا سال 2028 خبر داد.

وی در ادامه گفت: ‌افزایش تولید داخلی گاز طبیعی، ‌امنیت ‌بیشتر در تامین انرژی کشور را به ‌همراه خواهد داشت و ‌کشور را از نوسانات بازار جهانی و تحریم‌ها ‌کمتر ‌متاثر خواهد کرد.

بایرکتار در پایان افزود: ‌خودکفایی در تولید انرژی، ‌زمینه را برای ‌رشد و توسعه اقتصادی کشور ‌فراهم خواهد کرد. گاز طبیعی ‌سوختی پاک‌تر به ‌شمار می‌رود و ‌افزایش تولید داخلی آن ‌به ‌کاهش آلودگی هوا و ‌حفاظت از محیط زیست کمک خواهد کرد.

با توجه به پیشرفت ترکیه در بخش های مختلف توریست های زیادی به این کشور جذب شده اند و به دنبال خرید ملک در ترکیه و یا اخذ اقامت ترکیه هستند. شرکت زرسان گلوبال در این زمینه ها آماده ارائه مشاوره و پشتیبانی رایگان در ترکیه است. شما می توانید با نگاهی به پایین صفحه و یا بخش ارتباط با ما به راحتی با شماره های تماس در ترکیه و یا ایران تماس بگیرید و یا  در همین پیج یا اینیستاگرام و یا واتساپ پیام بگذارید و سوالات خود را بپرسید. با خاطری آسوده با کارشناسان زرسان گلوبال همراه شوید و به هدف دلخواه برسید.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)