زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

خیابان های معروف استانبول

خیابان‌گردی در استانبول برای خودش داستانی دارد تا خاطره‌ خوش گشت‌و‌گذار در خیابان‌‌های استانبول برای همیشه در ذهن گردشگران ماندگار شود. دومین شهر بزرگ ترکیه خیابان‌های شناخته‌ شده‌ای دارد که سالیان سال است این خیابان‌ها شاهد زندگی مردمان باصفای استانبول هستند.

خیابان های معروف استانبول

خیابان‌گردی در استانبول برای خودش داستانی دارد تا خاطره‌ خوش گشت‌و‌گذار در خیابان‌‌های استانبول برای همیشه در ذهن گردشگران ماندگار شود. دومین شهر بزرگ ترکیه خیابان‌های شناخته‌ شده‌ای دارد که سالیان سال است این خیابان‌ها شاهد زندگی مردمان باصفای استانبول هستند. به لحاظ گردشگری نیز خیابان های معروف استانبول به‌عنوان شاهرگ حیاتی این شهر شناخته می‌شوند. گردشگران با آشنایی از این خیابا‌ن‌ها، خوش‌مسیرترین خیابان را برای بازدید از دیدنی های استانبول انتخاب می‌کنند. تمامی این ویژگی‌ها دست‌به‌دست هم داد تا اول از هر چیز سراغ خیابان های معروف استانبول برویم و در ادامه به بهترین محله های استانبول اشاره کنیم.

خیابان فرانسوی استانبول

ممکن است با شنیدن نام خیابان فرانسوی در استانبول به این فکر افتاده باشید که در نگارش نام این خیابان اشتباه کرده‌ایم. نه چنین نیست. مطمئن باشید اشتباهی در کار نیست و استانبولی‌ها خیابانی دارند با نام خیابان فرانسوی.

همان گونه که حتماً می‌دانید ذوق هنری فرانسوی‌ها شهره آفاق است. در خیابان فرانسوی استانبول نیز انواع گالری‌های هنری بزرگ‌و‌کوچک در کنار هم صف کشیده‌اند. به همین دلیل هم هست که این خیابان به مکانی پرطرفدار برای عاشقان هنر در بین تمامی محله های استانبول تبدیل شده است. خیابان فرانسوی معماری قدیمی دارد و ساختمان‌های رنگی و پلکان‌های کوچک از جاذبه های این خیابان به حساب می‌آید.

در کنار گالری‌های هنری، در خیابان فرانسوی با رستوران‌ها و کافه‌های بی‌شماری روبه‌رو می‌شوید که هر کدام دنیایی از خاطرات خوش را در ذهن گردشگران باقی می‌گذارد. احتمال زیادی وجود دارد که به خودتان قول داده‌اید برای خوردن غذاهای فرانسوی، راه خیابان فرانسوی استانبول را در پیش بگیرید؛ اما جالب است بدانید به رغم نام این خیابان، در خیابان فرانسوی خبری از غذهای فرانسوی نیست و باید به خوراکی‌های خوشمزه ترکی رضایت دهید.

بیشتر مغازه‌های خیابان فرانسوی تا پاسی از شب باز است. برای گشت‌و‌گذار در این خیابان راه دبیرستان گالاتاسرای را در پیش بگیرید تا در پشت این دبیرستان، به خیابان فرانسوی برسید.

خیابان بغداد استانبول

اگر هدف‌ شما از خیابان‌گردی در استانبول، بازدید از بوتیک‌های شیک است، حتماً سری به خیابان بغداد بزنید. این خیابان در کنار مغازه‌های لوکس، سوغاتی‌ فروشی‌های خوش‌قیمتی هم دارد. در این خیابان، بهترین سوغاتی استانبول را با کمترین قیمت در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

دستفروش‌ها در حاشیه خیابان بغداد انواع صنایع‌دستی ترکیه را می‌فروشند. اگر در این خیابان با دقت بگردید تابلوهای نقاشی و تندیس‌های زیبایی پیدا می‌کنید. همه شما می دانید که هیچ کدام از محله های استانبول بدون رستوران یا کافی‌شاپ نیستند. در خیابان بغداد نیز رستوران‌های سنتی در کنار کافی‌شاپ‌های مدرن تا پاسی از شب به گردشگران خدمت‌رسانی می‌کنند.

خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال رستوران‌های معروفی دارد تا گردشگران از این خیابان با شکم‌خالی بیرون نروند و دلی از عزا در بیاورند. کباب‌ترکی‌ رستوران‌های خیابان استقلال از خوراکی‌های مخصوص این محله به حساب می‌آید. این کباب‌ترکی‌ها نه‌تنها طعمی اصیل و خوشمزه دارند، بلکه به لحاظ قیمت نیز از دیگر محله های استانبول منصفانه‌تر هستند. از خوراکی‌های خوشمزه و فروشگاه‌های دیدنی این خیابان که بگذریم، به تراموای خیابان استقلال می‌رسیم. جالب است بدانید تراموای قدیمی در این خیابان گردشگران را از میدان تقسیم تا میدان تول منتقل می‌کند. این تراموا پس از متروی لندن، قدیمی‌ترین قطارشهری دنیاست.

این بانک به‌عنوان اولین بانک عمومی در جمهوری ترکیه افتتاح شده است و اکنون حدود 1300 شعبه در ترکیه دارد. در این بانک شما می‌توانید بر پایه دلار، یورو و لیر ترکیه اقدام به افتتاح حساب نمایید. این بانک ضمانت می ­کند که با وجود هر اتفاق مالی در کشور هیچ اتفاقی برای اصل پول و همچنین بهره شما نمی­ افتد.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)