زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

جزیره بیوک آدا استانبول، جایی که نباید از دست داد (بخش دوم)

جزیره بیوک آدا یک جزیره توریستی است پس انواع خدمات رفاهی و امکانات تفریحی برای لذت بردن هر چه بیشتر مسافران این جزیره فراهم است. از لحظه‌ای که قصد رفتن به این جزیره را می‌کنید و سوار اتوبوس‌های دریایی یا قایق‌های تفریحی می‌شوید لذت سفر و تفریحتان آغاز می‌شود.

جزیره بیوک آدا استانبول، جایی که نباید از دست داد. (بخش دوم)

امکانات تفریحی و خدماتی جزیره بیوک آدا

جزیره بیوک آدا یک جزیره توریستی است پس انواع خدمات رفاهی و امکانات تفریحی برای لذت بردن هر چه بیشتر مسافران این جزیره فراهم است. از لحظه‌ای که قصد رفتن به این جزیره را می‌کنید و سوار اتوبوس‌های دریایی یا قایق‌های تفریحی می‌شوید لذت سفر و تفریحتان آغاز می‌شود.

از بدو ورود به جزیره رستوران‌ها و کافه‌های لوکس و زیبای بیوک آدا را می‌بینید که با منظره‌های خارق‌العاده و زیبایشان شما را وسوسه می‌کنند که چیزی در جزیره بخورید. تقریبا همه این رستوران‌ها عالی‌اند و البته بیشترشان قیمت‌های بالایی دارند پس اهل شکم‌گردی که باشید بیوک آدا بهشت‌تان خواهد بود. خبر خوش برای بستنی‌خورها هم این است که بستنی‌های جزیره بیوک آدا استانبول حسابی معروف است و نمی‌شود به جزیره بروید و از بستنی‌فروشی‌های درجه یکش بستنی مخصوص نخورید. برای خرید بستنی بروید سراغ دست‌فروشان روبروی کلوب ورزش‌های آبی تا یکی از خوشمزه‌ترین بستنی‌های عمرتان را نوش جان کنید.

کلوب جزیره بیوک آدا

راستی اسم کلوب ورزش‌های آبی آمد. این نشان می‌دهد که انواع ورزش‌های پرهیجان آبی را می‌توانید در جزیره تجربه کنید. اگر هم دلتان یک دنیا آرامش و لذت ساحل‌گردی می خواهد پلاژهای متعددی در جزیره وجود دارد که می‌توانید وسایل آفتاب گرفتن را از آن‌ها اجاره کنید و یک استراحت جانانه در جزیره داشته باشید. این پلاژها عموما آب برای دوش گرفتن و سایر امکانات را نیز دارند.

از همه این تفریحات که بگذریم شاید لذت‌بخش‌ترین و متفاوت‌ترین بخش سفر به بیوک آدا درشکه‌سواری به جای ماشین‌سواری است. همین طور امکان اجاره دوچرخه با کارت شناسایی و دور زدن جزیره هم وجود دارد.

اقامت در جزیره بیوک آدا استانبول، آرامش اقامت در بهشت استانبول

شاید انقدر از جزیره و آرامشش خوشتان آمد که دوست داشتید شبی را در آن بگذرانید. شاید هم انقدر محو تماشای زیبایی‌های جزیره شدید که ساعت از ۷ گذشت و اتوبوس‌های دریایی جزیره را ترک کردند. آن وقت است که باید به فکر اتاقی برای خواب در جزیره باشید. خبر خوب اینکه از هتل‌های درجه یک شیک و پیک بگیر تا ویلاهای قدیمی و زیبا هر کدام را که بخواهید می‌توانید برای اقامت انتخاب کنید. چند هتل بزرگ با معماری جذاب و هتل آپارتمان‌های درجه یک هر کدام در این جزیره وجود دارد. اگر ویلاهای این جزیره را برای اقامت انتخاب کنید می‌توانید تجربه‌ای جدید از اقامت در خانه‌ای قدیمی با باغچه‌ای زیبا و فضایی نوستالژیک را داشته باشید.

بهترین زمان بازدید از جزیره بیوک آدا استانبول

تابستان بهترین زمان سفر به بیوک آدا است زیرا هوای مطبوع تابستانی در ساحل، لذت گشت و گذار در این جزیره را دو چندان می‌کند. اما نباید زیبایی‌های زمستان‌های بیوک آدا را هم نادیده بگیریم. بیوک آدا با هوای مه گرفته سفیدش زیبایی دیگری دارد. مرغان دریایی روی نرده‌ها می‌نشینند و از سرما استراحتی می‌کنند و شما می‌توانید همین طور که از پشت شیشه‌های کافه‌ای رو به دریا، طبیعت سرد خدا را تماشا می‌کنید چای گرم بنوشید.

اطلاعات بازدید از جزیره بیوک آدا استانبول

  • قیمت بلیط: رایگان
  • ساعت بازدید: کشتی‌ها از ۹ صبح به سمت بیوک آدا حرکت می‌کنند و اگر قصد شب‌مانی ندارید آخرین سرویس کشتی‌ها به سمت استانبول ساعت ۷ شب است. قیمت بلیط برای هر نفر نیز کمتر از 10 لیر است.

مسیر دسترسی به جزیره بیوک آدا

از اسکله کاباتاش، سیرکجی، امین اونو، کادیکوی و بستانجی هر یک ساعت و نیم اتوبوس‌های دریایی به مقصد جزیره وجود دارد.

از طریق قایق‌سواری هم می‌توانید به این جزیره بیایید. لذت قایق‌سواری در جزیره چیز دیگری است. می‌توانید همین‌طور که از استانبول زیبا دور می‌شوید چای میل کنید و به پرندگان دریایی غذا بدهید. دریا و آرامش وصف‌ناپذیرش را تماشا کنید و لذتی وافر را تجربه. برای من این بخش از سفر به استابول، بهترین بخش سفر بود.

اگر قصد استفاده از مترو استانبول را دارید با مترو از میدان تقسیم سوار می‌شوید و در ایستگاه کاباتاش که دو ایستگاه فاصله دارد، پیاده می‌شوید. اینجا سوار اتوبوس دریایی می‌شوید. حواستان باشد از ایستگاه کاباتاش اتوبوس دریایی چند ایستگاه دارد و بعد به بیوک آدا می‌رسد پس آخرین ایستگاه پیاده شوید. 

نقاط ضعف و قوت سفر به جزیره

رفتن به جزیره بیوک آدا استانبول برای اکثر افراد لذت‌بخش و دوست‌داشتنی است. داشتن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی در کنار تفریحات آبی و هیجان مناسب به علاوه آرامش بسیار باعث می‌شود هر کسی از سفر به بیوک آدا احساس رضایت و لذت کند.

اما اگر بخواهیم موشکافانه‌تر بررسی کنیم در بیوک آدا به سختی می‌توانید رستورانی اقتصادی پیدا کنید. همین‌طور قیمت سواری درشکه کمی بالاست و اگر بخواهید پای پیاده جزیره را بگردید باید زمان زیادی بگذارید. برای رفتن به چند تا از مهم‌ترین و زیباترین بخش‌های تاریخی شهر هم باید از قاطر استفاده کنید که ممکن است برایتان چندان مطلوب نباشد. در کل می‌توان گفت اگر با کودک خردسال یا سالمندان به این جزیره بیایید، آن‌ها کاری نخواهند داشت جز نشستن در یک کافه و نگاه کردن دریا که البته همان هم لذت خاصی دارد.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)