زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

جزیره بیوک آدا استانبول، جایی که نباید از دست داد (بخش اول)

جزیره بیوک آدا بزرگترین جزیره استانبول و جزو نه جزیره‌ای است که با هم مجمع‌الجزایر پرنس را تشکیل می‌دهند. اگر دلتان می‌خواهد یک روز آفتابی آرام و رویایی را در استانبول تجربه کنید به جزیره بیوک آدا استانبول بیایید.

جزیره بیوک آدا استانبول، جایی که نباید از دست داد. (بخش اول)

جزیره بیوک آدا بزرگترین جزیره استانبول و جزو نه جزیره‌ای است که با هم مجمع‌الجزایر پرنس را تشکیل می‌دهند. اگر دلتان می‌خواهد یک روز آفتابی آرام و رویایی را در استانبول تجربه کنید به جزیره بیوک آدا استانبول بیایید.

آشنایی با جزیره بیوک آدا استانبول ، جزیره‌‌ای عاری از دود

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، جزیره بیوک آدا استانبول بزرگترین جزیره استانبول است. جایی که جان می‌دهد برای گردشی جانانه در یک روز آفتابی. این جزیره که حدود دو مایل مربع مساحت دارد و همسایه بخش آدلار استانبول است، با مناظر خیره‌کننده‌اش یک روز شاد برایتان خواهد ساخت. زیبایی‌های این جزیره تلفیقی است از طبیعت زیبا، دریای آرام، معماری دل‌نشین، خانه‌های رنگارنگ قدیمی و باغچه‌های سرسبز خانه‌ها.

در جزیره بیوک آدا هیچ وسیله نقلیه گازسوزی وجود ندارد و فقط خودروهای عمومی مثل ماشین پلیس حق تردد در این جزیره را دارد. پس می‌توانید تصور کنید که با چه آرامشی در خیابان‌های این جزیره مواجه هستید. هوای پاک جزیره بیوک آدا روحتان را تازه می کند و دیدن منظره درشکه‌ها حال و هوایتان را به سال‌ها پیش می‌برد.

دیدنی‌های جزیره بیوک آدا

دیدنی‌های جزیره بی‌شمار است. اگر اهل طبیعت باشید می‌توانید ساعت‌ها را به تماشای دریای مرمره بگذرانید و لذت ببرید. وقتی به جزیره می‌آیید گزینه‌های زیادی لذت بردن پیش رویتان است. اما اگر قصد دارید حتما همه جاهای دیدنی بیوک آدا را ببینید بهتر است راه بلندترین تپه این جزیره را پیش بگیرید. با درشکه، اجاره دوچرخه یا با پای پیاده می‌توانید به یوجه تپه بروید.

یوجه تپه و کلیسای حاجیا یورگی

در مسیر یوجه تپه علاوه بر اینکه خانه‌های سبک قدیمی رنگارنگ و زیبا را می‌بینید که باغچه‌هایی پرگل و درختانی تنومند دارند، به خانه یکی از مشهورترین چهره‌های ادبیات ترکیه، رشات نوری گون تکین هم بر می‌خورید. سپس به میدان یوجه تپه می‌رسید که قاطرهای بسیاری در آنجا منتظرند تا اگر خواستید برای بالا رفتن از تپه که شیب تندی دارد از آنها کمک بگیرید.

بالای تپه کلیسای زیبای حاجیا یورگی قرار دارد. کلیسای تاریخی با معماری زیبا که منظره‌ای زیبا از قله تپه پیش رویتان می‌سازد. در این کلیسا حتما از محل اقامت کشیشان نیز بازدید کنید. پس از بازدید از کلیسا می‌توانید به غذاخوری کنار کلیسا بروید و دلی از عذا در بیاورید و از مناظر زیبای اطراف لذت ببرید.

کلیسای آیروس نیکولاس والدگریک

در بخش قدیمی‌تر جزیره، این کلیسای قدیمی وجود دارد که با معماری جالب و فضای باصفایش قطعا برایتان دیدنی خواهد بود. گردشگران می‌توانند بدون تهیه بلیط به این کلیسا بروند و در مراسم دعا و نیایش آن شرکت کنند.

مسجد حمیدیه بیوک آدا

یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های این جزیره، مسجد حمیدیه است که با بیش از یک قرن قدمت، برای گردشگران بسیار جذاب است. این مسجد با سبک معماری دوران عثمانی به دستور شاه عثمانی عبدالحمید ساخته شده است.

یتیم خانه یونانی، بزرگترین بنای چوبی اروپا

وقتی از سمت جنگل بلوط راهتان را پیش می‌گیرید تا از یوجه تپه پایین بیایید، به بنایی چوبی و بسیار قدیمی برمی‌خورید. این بنای چوبی بزرگترین بنای چوبی کل اروپا و دومین در جهان است. این بنای بزرگ را بانویی یونانی به کلیسایی در استانبول اهدا کرد و در طول سال‌ها پنج هزار و ۸۰۰ یتیم یونانی در آن نگهداری شدند. دیدن این بنای بزرگ هم برایتان جذاب خواهد بود.

جنگل کاج ، رویایی سبزرنگ

در این تپه و بخش‌های مرتفع بیوک آدا جنگل‌های کاج به زیبایی قد علم کرده‌اند و تجربه‌ای رویایی برای شما می‌سازند. در مسیر سبزتان به جاذبه‌های متنوع جزیره بیوک آدا استانبول این جنگل‌ها را می‌بینید و شاید هم دوست داشته باشید لحظاتی را این جنگل‌ها بگذرانید.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)