زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

تمایل قوی سرمایه‌گذاران آمریکایی برای سرمایه‌گذاری در ترکیه

وزیر دارایی ترکیه، مهمت شیمشک، در حاشیه اجلاس‌های بهاری صندوق بین‌المللی پول (IMF) و بانک جهانی در واشنگتن، از تمایل قوی سرمایه‌گذاران آمریکایی برای سرمایه‌گذاری در ترکیه خبر داد.

وی این تمایل را ناشی از ثبات اقتصادی ترکیه، اصلاحات ساختاری انجام شده و انضباط مالی دولت دانست.

شیمشک در اظهار داشت: “ما شاهد علاقه زیادی از سوی سرمایه‌گذاران آمریکایی برای سرمایه‌گذاری در ترکیه هستیم. این امر به دلیل اقدامات ما برای تقویت بنیان‌های کلان اقتصادی از طریق کاهش تورم، اجرای اصلاحات ساختاری و حفظ انضباط مالی است.”

وی در ادامه به جلسات متعدد خود با مقامات و نمایندگان international organizations مانند بانک جهانی، بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت‌های آسیایی، بانک اروپایی بازسازی و توسعه و بانک سرمایه گذاری اروپایی اشاره کرد و گفت: “در این دیدارها، توضیحات جامعی در مورد برنامه میان مدت (MTP) ترکیه، دستاوردهای حاصله و چشم‌انداز آینده ارائه شد. استقبال بسیار خوبی از سوی سرمایه‌گذاران صورت گرفت.”

وزیر دارایی ترکیه در تشریح دلایل این استقبال، خاطرنشان کرد: “ترکیه از جمله معدود کشورهایی است که برنامه‌ای منسجم و قابل اتکا با سابقه‌ای اثبات شده ارائه می‌دهد. ما با اتکا به اقتصاد قوی و در حال توسعه خود، از طریق کاهش تورم، اصلاحات ساختاری و انضباط مالی، در حال تقویت ثبات کلان اقتصادی هستیم. این امر توجه و اعتماد سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است.”

شیمشک در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که این تمایل سرمایه‌گذاران به فرصت‌های جدیدی برای توسعه اقتصادی ترکیه تبدیل شود و زمینه را برای همکاری‌های بیشتر و تبادلات سودمند فراهم آورد.

ترکیه به کشوری امن برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. اگر شما هم قصد سرمایه گذاری در ترکیه و خرید ملک در ترکیه و یا قصد اخذ اقامت ترکیه را دارید ما زرسان گلوبال را به شما پیشنهاد می کنیم.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)