زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

بهترین زمان خرید در استانبول

برای خرید موفق در مراکز خرید استانبول چند نکته مهم وجود دارد که در این بخش به آن‌ها می‌پردازیم. شهر استانبول یکی از توریستی‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود و در طول سال از مسافران زیادی میزبانی می‌کند.

بهترین زمان خرید در استانبول

برای خرید موفق در مراکز خرید استانبول چند نکته مهم وجود دارد که در این بخش به آن‌ها می‌پردازیم. شهر استانبول یکی از توریستی‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود و در طول سال از مسافران زیادی میزبانی می‌کند. گردشگران زیادی با هدف خریدهای عمده و جزئی به استانبول سفر می‌کنند و به همین دلیل مهم‌ترین و معروف‌ترین برندهای جهان در این شهر فروشگاه‌های بزرگی دایر کرده‌اند.

بیشتر برندهای شناخته شده در مراکز خرید معتبر استانبول شعبه دارند. در همه شعبه‌های یک برند مشخص، محصولات عرضه شده و قیمت‌های آن‌ها یکسان هستند؛ بنابراین بهترین مرکز خرید، نزدیک‌ترین آن‌ها به محل سکونت شما است و نیازی نیست مسافت طولانی از محل اقامت خود را طی کنید تا به مرکز خرید خاصی برسید. تنها برخی از برندهای لوکس و گران اروپایی هستند که فقط در مراکز خرید لوکس استانبول شعبه دارند. برخی از پاساژهای استانبول نیز به‌دلیل معماری خاص و امکانات تفریحی بالا مورد استقبال بیشتر گردشگران قرار می‌گیرند.

یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در خرید شیوه پرداخت هزینه است. در همه فروشگاه‌های مراکز خرید استانبول ارزهای دلار و یورو پذیرفته می‌شوند. چنانچه در سفر به استانبول پول خود را به لیر تبدیل نکرده‌اید جای نگرانی نیست. در واقع همراه داشتن دلار به‌جای لیر می‌تواند باعث سود بیشتر شما باشد. پس از اتمام خرید می‌توانید در بخش صندوق فروشگاه، هزینه را به دلار یا یورو پرداخت کنید و باقی پول را به‌صورت لیر دریافت کنید. ساعت کار تمام مراکز خرید از ساعت ۱۰ صبح آغاز می‌شود و در مواقع عادی تا ساعت ۱۰ شب پاساژها باز هستند. در مناسبت‌ها و روزهای نزدیک به سال نو و اعیاد مختلف، مراکز خرید ساعت‌های کاری خود را افزایش می‌دهند. 

در سفر به استانبول به خاطر داشته باشید که در طول سال زمان‌های مختلفی برای حراج وجود دارند. گرچه حراج‌ها زمان ثابتی نیستند و ممکن است در سال‌های مختلف تغییر کنند، بعضی مناسبت‌ها در هر سال زمان مناسب برای خرید کردن به شمار می‌روند. اگر از آژانس‌های معتبر اقدام به تهیه بلیط و تور کنید، می‌توانید اطلاعات مناسبی از بهترین زمان سفر به استانبول به دست آورید. پیشنهاد می‌کنیم با انتخاب تور استانبول مناسب از کجارو به ترکیه سفر کنید.

معروف‌ترین زمان‌های حراج در استانبول روزهای نزدیک به سال نو میلادی، جشن ولنتاین و روز مادر و اعیاد مذهبی هستند. حراج‌های مربوط به پایان سال و نزدیک به سال نو میلادی در بازه زمانی اواسط آذر ماه تا اواخر بهمن ماه برگزار می‌شوند. در این حراج‌ها می‌توانید از بعضی فروشگاه‌ها محصولات با ۵۰ درصد تخفیف نیز بخرید. حراج‌های اعیاد مهم مسلمانان مانند عید قربان و عید فطر نیز در استانبول رنگ و بوی خاصی دارند. چند روز مانده به این مراسم همه فروشگاه‌ها محصولات خود را با تخفیف‌های بالا به فروش می‌رسانند.

روزهای نزدیک به سال نو میلادی، اعیاد مذهبی مسلمانان، روز مادر و جشن ولنتاین، بهترین زمان‌ها برای خرید در مراکز تجاری استانبول هستند.

حراج‌های فصلی استانبول در زمان پایان هر فصل شروع می‌شوند و با وجود تخفیف‌های قابل‌توجه پیدا کردن سایز، طرح و رنگ مورد نظر شما ممکن است مشکل باشد. اواخر فروردین ماه اوج تخفیف‌های زمستانی در مراکز خرید استانبول است. فروش ویژه تابستان و زمستان نیز در نخستین روزهای هر فصل انجام می‌شود.

فستیوال‌های خرید استانبول دیگر زمان‌های مناسب برای خرید در این شهر هستند. تاریخ این فستیوال‌ها در سال‌های مختلف متفاوت است و از قبل در هر مرکز خرید به‌صورت جداگانه اطلاع‌رسانی می‌شود. مدت زمان این حراج‌ها بین ۱۰ روز تا دو هفته است و در هر روز یکی از کالاهای هر فروشگاه تخفیف قابل توجهی می خورد

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)