زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

اخذ پاسپورت با سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه­ گذاری در ترکیه از گزینه‌های مختلفی تشکیل شده است. می‌توان گفت که سرمایه­ گذاری یکی از متداول‌ترین (بیشتر سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک) انتخاب‌ها برای اخذ پاسپورت ترکیه است.

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه­ گذاری در ترکیه از گزینه‌های مختلفی تشکیل شده است. می‌توان گفت که سرمایه­ گذاری یکی از متداول‌ترین (بیشتر سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک) انتخاب‌ها برای اخذ پاسپورت ترکیه است. از طریق سرمایه­ گذاری می‌توانید برا­ی خود و خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) شهروندی ترکیه را به ‌دست آورید. همچنین برای دریافت تابعیت، الزامی برای حضور در خاک ترکیه برای شما وجود ندارد.

برای اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه باید از روش­ های تأیید شده از سمت دولت ترکیه اقدام به سرمایه گذاری نمایید. همچنین رعایت سقف حداقل سرمایه‌گذاری در هر روش الزامی است.

پیش‌تر در مورد سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک توضیحاتی داده شد. فقط لازم است بدانید که خرید ملک نیز یکی از این روش ­ها است. همچنین سرمایه‌گذاری ازطریق سپرده بانکی و کارآفرینی نیز در این دسته ­بندی محسوب می‌شود که در بخشی جداگانه به آن ها خواهیم پرداخت. روش­ های دیگر، مرسوم به سرمایه‌گذاری نقدی، به شرح زیرند:

سرمایه گذاری از طریق بورس

ترکیه با فعالیت بیش از 5 هزار شرکت خارجی در چرخه اقتصاد خود رشد زیادی در زمینه رشد سهام و همچنین بانکداری داشته است. از حدود سال 2007 تا 2017 (حدود یک دهه) بورس در ترکیه از 40 هزار واحد به 100 هزار واحد افزایش ‌یافته است.

پیش از سال 2018 حداقل میزان سرمایه‌گذاری در بورس 2 میلیون دلار آمریکا بوده اما بعد از آن و تا اکنون این رقم به 500 هزار دلار آمریکا کاهش‌ یافته است. از جمله شرایط این شیوه­ ی سرمایه­ گذاری در ترکیه این است که:

  •  باید این مبلغ برای حداقل سه سال در بانک به ودیعه باقی بماند.
  • سرمایه‌گذاری شما باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه مورد تأیید قرار گیرد.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

راه دیگر سرمایه­ گذاری برای اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه خرید اوراق قرضه دولتی است. دولت به سبب رشد و پیشرفت اقتصادی کشور اقدام به تصویب این نوع از سرمایه­ گذاری در ترکیه کرده است.

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در این روش 500 هزار دلار آمریکا است. شما باید ابتدا حساب بانکی خود را افتتاح کرده و مبلغ واریزی خود را در آن حساب نگه دارید. از جمله شرایط این شیوه ­ی سرمایه­ گذاری در ترکیه این است که:

  • این اوراق قرضه باید برای حداقل سه سال به فروش نرسند (این کار با نظارت وزارت امور خارجه ترکیه انجام می‌شود)
  • سرمایه‌گذاری شما باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه مورد تأیید قرار گیرد.

با توجه ‌به توضیحاتی که بالاتر در مورد شرایط اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک داده شد، باید گفت که تأثیر این روش بر بازار املاک و مستغلات ترکیه بسیار چشمگیر بوده و باعث رونق فراوانی در این صنعت شده است. همچنین شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی با دیدن این فرصت شروع به فعالیت ویژه در این زمینه کرده‌اند. دولت ترکیه برای حفظ رونق این صنعت به متقاضیانی که در این زمینه اقدام به سرمایه‌گذاری می­ کنند، مزایای قابل‌توجهی می‌دهد.

لازم به ذکر است که حداقل مبلغ سرمایه­ گذاری در این روش 250 هزار دلار آمریکا است. از جمله شرایط این شیوه ­ی سرمایه­ گذاری در ترکیه این است که:

  • حداقل تا 3 سال این سرمایه‌گذاری حفظ شود.
  • سرمایه‌گذاری شما باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه مورد تأیید قرار گیرد.

طی امضای توافق­نامه ­ی دوطرفه بین ایران و ترکیه، سرمایه­ گذار ملزم به پرداخت مالیات در هر دو کشور نیست و می‌تواند تنها در یکی از دو کشور مالیات خود را پرداخت کند.

در تمامی روش‌ها در صورت رعایت دو شرط مذکور شما می ­توانید برای اخذ پاسپورت ترکیه اقدام نمایید و در کمتر از 3 ماه رسماً شهروند ترکیه شوید. اعتبار پاسپورت ترکیه 10 ساله و به‌صورت مادام ­العمر قابل تمدید است.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)