زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

آغاز شمارش معکوس برای پرتاب ۴ ماهواره ترکیه به فضا

نخستین گروه 4 تایی از منظومه ماهواره ای اینترنت اشیاء «Satellite IoT» ترکیه برای پرتاب به فضا و قرار گیری در مدار زمین به آمریکا ارسال شدند.

گوکمَن چنگیز مدیر شرکت مهندسی پلان-اس ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار آنادولو از ارسال 4 ماهواره متعلق به منظومه ماهواره ای اینرنت اشیاء «Connecta IoT Network» ترکیه به آمریکا خبر داد.

چنگیز با بیان اینکه در مرحله اول چهار ماهواره مذکور از طریق یکی از شرکت‌های آمریکایی به فضا پرتاب  و در مدار زمین قرار خواهند گرفت، تصریح کرد: تمامی مراحل مدنظر شرکت «SpaceX» درباره ماهواره های ارسالی را با موفقیت پشت سر گذاشتیم. احتمالا چهار ماهواره مذکور طی دو ماه آتی در مدار زمین قرار خواهند گرفت.

او با اشاره به اینکه مراحل طراحی و ساخت گروه چهار تایی دوم از منظومه ماهواره ای اینترنت اشیاء پروژه «Connecta IoT Network» نیز آغاز شده است، افزود: احتمالا تا زمانی که محموله ماهواره ای چهارتایی اول در مدار زمان قرار بگیرند ما نیز ساخت گروه چهارتایی دوم را به پایان خواهیم رساند.

مدیر شرکت مهندسی پلان-اس ترکیه توضیح داد: با چهار ماهواره آغاز کردیم و شمار ماهواره ها در پروژه منظومه ماهواره ای اینترنت اشیاء به 8 و سپس به 12 ماهواره افزایش خواهد یافت. پس از آن نیز پرتاب محموله‌های ماهواره ای 8 تایی و 16 تایی در مدار زمین را آغاز خواهیم کرد.

او در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه پیش‌بینی می‌شود هر یک از ماهواره‌های پرتابی به مدار زمین حداقل برای 5 سال عمر مفید داشته باشند، گفت: از منظومه ماهواره ای اینترنت اشیاء در بخش‌های مختلف از انرژی گرفته تا ترانزیت و هوانوردی استفاده خواهد شد.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)