زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

آشنایی با کشور ترکیه

دولت کشور ترکیه در چند سال اخیر توانسته است بهترین شرایط رفاهی را برای مردم این کشور فراهم کند. زندگی در ترکیه می تواند آینده‌ی درخشانی را برای شما رقم بزند. برای زندگی در این کشور لازم است؛ ابتدا اطلاعاتی در مورد کشور ترکیه داشته باشید.

آشنایی با کشور ترکیه

دولت کشور ترکیه در چند سال اخیر توانسته است بهترین شرایط رفاهی را برای مردم این کشور فراهم کند. زندگی در ترکیه می تواند آینده‌ی درخشانی را برای شما رقم بزند. برای زندگی در این کشور لازم است؛ ابتدا اطلاعاتی در مورد کشور ترکیه داشته باشید. ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخشی از این کشور در خاورمیانه و بخشی از آن به نام تراکیه در منطقه بالکان قرار دارد. پایتخت این کشور آنکاراست. زبان مردم ترکیه، ترکی استانبولی است و زبان نوشتاری آن‌ها لاتین است. این کشور دارای 80 میلیون نفر جمعیت است. مذهب مردم در این کشور اسلام است و در عین حال قوانین بسیار دموکراتیکی بر کشور حاکم است. آب و هوای کشور ترکیه برای ایرانی‌ها بسیار مطبوع است، چرا که شباهت زیادی به آب و هوای ایران دارد با این تفاوت که اندکی خنک‌تر و سرسب‌ تر از ایران است.

شرایط مطلوب اقتصادی این کشور باعث شده تا مردم از سطح رفاهی نسبتاً خوب برخوردار باشند و اختلاف طبقاتی چندانی نداشته باشند. عدم اختلاف طبقاتی در ترکیه، باعث ارتقاء سطح فرهنگ مردم شده و ارتقاء سطح فرهنگ مردم باعث به وجود آمدن امنیت و آرامشی نسبی در سطح کشور شده است. همۀ این اوضاع بهانه­‌ای برای ترغیب بسیاری از مردم جهان برای مهاجرت و زندگی این کشور شده است.

امروزه ایرانیانی که زندگی در ترکیه را انتخاب می‌کنند، یا بازنشستگانی هستند که در این کشور اقدام به ثبت شرکت در خارج نموده‌اند یا دانشجویانی هستند که برای ادامۀ تحصیل در ترکیه به این کشور مهاجرت کرده­‌اند و یا کارگرانی که با دریافت حقوق کارگری در این کشور، زندگی به مراتب با کیفیت­‌تری نسبت به زندگی در کشور خود دارند.

اگر شما برای زندگی در ترکیه یکی از شهر‌های مدرن و اروپایی را انتخاب کنید؛ قطعا زندگی خود را با کیفیتی جهان اولی ادامه خواهید داد؛ ضمن این‌ که هزینه‌ای بسیار پایین‌تر را به‌نسبت چنین کشور‌هایی برای شما تخمین می‌زنیم.

نکته قابل توجه دیگر در این زمینه راحتی رفت و آمد اعضای خانواده و نزدیکان شما خواهد بود که علاوه‌بر کم هزینه و همیشه در دسترس بودن آن، عدم محدودیت و اجازه اقامت سه ماهه بدون نیاز به هیچ مجوزی، ویژگی بارز آن است. ترکیه پل بسیار خوبی است برای کسانی‌که می‌خواهند پول خود را از دست ندهند و زندگی در یک کشور مدرن را تجربه کنند. این امکان می‌تواند پلی برای این افراد برای زندگی در کشورهای دیگر باشد.

هزینه زندگی در ترکیه

ترکیه؛ كشوري آسيايي واقع در شمال‌غربي ايران است. اين كشور به خاطر آب و هواي مساعد و اعمال سياست‌هاي اقتصادي در دو دهه اخير به قطب گردشگري منطقه تبديل شده است. پيوستن به اتحاديه اروپا و در پي آن رعايت برخي استانداردهاي كيفي محصولات، اين كشور را به منطقه‌اي تجاري و مهاجرپذير تبديل نموده كه بسياري از افراد جوياي كار را به مهاجرت به اين كشور ترغيب مي‌نمايد.

جاذبه‌هاي تاريخي اين كشور، ديگر عامل سفرهاي مكرر به ترکیه است. پيشرفت‌هاي صنعتي، تساهل در امور مذهبي، افزايش امكانات درون‌شهري، برگزاري جشنواره‌ها و حذف ويزا براي مسافران ايراني اين كشور، ترکیه را مقصدي ايده‌آل براي سفرهاي تفريحي و تجاري نموده است. سواحل زيبا و طبيعت منحصر به‌ فرد اين كشور، علاقه‌مندان به طبيعت را به سوي خود فرا مي‌خواند.

هزينه سفرهای تفريحی به ترکیه

تمام افرادي كه قصد سفر به ترکیه را دارند بايد پيش از سفر اطلاعات دقيقي نسبت به انواع شرايط اقامت در اين كشور به دست آورند. لازم است افراد هدف خود را از سفر به اين كشور به‌طور دقيق تعيين كنند؛ چنانچه سفر جنبه تفريحي دارد، شهر يا شهرهاي مقصد بايد به درستي شناسايي شود، كليه پروازهاي خروجي به مقصد شهرهاي ترکیه بايد بررسي شده و ليست قيمت‌ها و ساعات پرواز‌هاي اكونومي و ساير پروازها بايد توسط مسافر به‌طور كامل چك شود. محل اقامت شامل هتل، هتل آپارتمان و يا مسافرخانه و محدوده آن بايد پيش از سفر بر روي نقشه مشخص شود.

مسيرهاي تردد و وسايل نقليه اين شهرها بايد شناسايي شده و برآوردي از هزينه‌هاي سفر در اختيار مسافر قرار گيرد. نرخ تقريبي اجناس موجود در بازارها نيز از جمله مواردي است كه لازم است مسافران ترکیه، اطلاعاتي اجمالي در مورد آن داشته باشند.

قيمت مواد خوراكي و وعده‌هاي غذايي و ميان‌وعده‌ها در ترکیه از ديگر مواردي است كه تفاوت فاحشي با قيمت موجود در بازارهاي ايران دارد؛ اگر افراد پيش از سفر خود، برآوردي كلي از هزينه‌هاي سفر به اين كشور داشته باشند، در طول سفر با مشكل چنداني مواجه نخواهند شد. اغلب افراد در اولين سفر خود به ساير كشورها، ريسك نكرده و با تورهاي مسافرتي مطمئن اين سفرها را انجام مي‌دهند. تورهاي مسافرتي برآورد دقيقي از ليست هزينه‌ها و محل اقامت و جاذبه‌هاي گردشگري شهر مقصد به مسافر ارائه نموده و فرد به راحتي قادر به تصميم‌گيري در مورد سفر خود است. برخي افراد هم ريسك كرده و به صورت انفرادي به اين كشور سفر مي‌كنند. اين افراد پيش از سفر،‌ شروع به جمع‌آوري اطلاعات دقيقي در مورد پروازها، اماكن اقامتي، اماكن تفريحي و سياحتي و ساير ويژگي‌هاي شهر مقصد نموده و با كمي اختلاف قيمت، سفر خوبي را تجربه مي‌كنند.

لازم به ذكر است كه در ترکیه ايرانيان زيادي حضور دارند و تقريبا هيچ جايي نيست كه يك هم وطن ايراني حضور نداشته باشد؛ بنابراين مشكل چنداني بابت گم‌شدن در شهرهاي توريستي اين كشور وجود ندارد.

قیمت برخی کالاهای اساسی در ترکیه

برای کسانی که به کشور دیگری مهاجرت می­‌کنند، واجب است هزینه‌­های ضروری یا اساسی زندگی را بدانند. خوشبختانه قیمت کالاهای مربوط به خوراک در ترکیه تقریباً با تهران برابر است؛ هرچند در برخی موارد ممکن است کمی گران­‌تر ­باشد .دانستن قیمت برخی کالاهای اساسی در استانبول، که یکی از شهرهای مهم ترکیه است می‌تواند به شما کمک کند.

استانبول

حدود 6000 لیر

حومه‌ شهر استانبول

3000  لیر

یک اتاق­ خواب و در یک منطقه خوب شهر استانبول

بین 1000 تا 2000 لیر

مسکن با دو اتاق خواب در یک منطقه معمولی شهر

2000 تا 5000 لیر

سایر هزینه‌های زندگی به شرح زیر است:

یک کیلوگرم برنج سفید

۱۰ لیر

آب آشامیدنی(۲۰ لیتری)

بین ۶ تا ۱۰ لیر

گوشت گوساله تازه

62 لیر

12عددتخم مرغ

11 لیر

یک قرص نان

2.60 لیر

قیمت ماهانه قبض آب و برق و گاز

476 لیر

هزینه‌ بهداشت در کشور ترکیه برای اقامت بیشتر از 90 روز، نیاز به اجازه اقامت است؛ همچنین برای افرادی که کمتر از 65 سال دارند، مراقبت‌های بهداشتی اجباری در نظر گرفته شده است. هزینه دریافت اجازه اقامت برای دو نفر و بیمه دولتی ترکیه برای مهاجران حدود ۴۰۰۰  لیر در سال است.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)