زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

زرسان‌گلوبال - مشاور تخصصی خرید ملک در بهترین شهر‌های ترکیه

آشنایی با انواع مسکن در ترکیه و ویژگی های آنها

مزایای متعدد زندگی در ترکیه و امکانات رفاهی و امنیت در این کشور سبب شده است که بسیاری از ایرانیان در سال های اخیر در ترکیه صاحب خانه شوند. اگر شما هم قصد مهاجرت و یا سرمایه گذاری با خرید یا اجاره مسکن در ترکیه را داشته باشید، ابتدا باید درباره‌ ی انواع مسکن در ترکیه اطلاع داشته باشید.

آشنایی با انواع مسکن در ترکیه و ویژگی های آنها

زندگی ترکیه

مزایای متعدد زندگی در ترکیه و امکانات رفاهی و امنیت در این کشور سبب شده است که بسیاری از ایرانیان در سال های اخیر در ترکیه صاحب خانه شوند. اگر شما هم قصد مهاجرت و یا سرمایه گذاری با خرید یا اجاره مسکن در ترکیه را داشته باشید، ابتدا باید درباره‌ ی انواع مسکن در ترکیه اطلاع داشته باشید. چرا که کشور ترکیه ترکیبی از سنت و مدرنتیه است و انواع مسکن نیز در آن طیف وسیعی دارد که ممکن است باعث سردرگمی خریداران و سرمایه گذاران شود. در ادامه با معرفی انواع مسکن در ترکیه و ویژگی های هر کدام با ما همراه باشید.

آنچه در این نوشته می خوانید:

انواع مسکن در ترکیه

انواع مسکن در ترکیه را می توان به 4 دسته کلی تقسیم کرد که شامل آپارتمان ها، سیته‌ های معمولی، سیته‌های رزیدانس و خانه‌های مستقل و ویلا می شود. در میان هر کدام از این انواع گزینه های خرید ملک آماده و یا پیش خرید پروژه های در حال ساخت برای خریداران و سرمایه گذاران وجود دارد.

آپارتمان ها

آپارتمان ها در ترکیه به دلیل تنوع قیمت ها ، فضاها و طرح های مناسب برای سبک های مختلف زندگی برای همه مناسب است. بسیاری از خانواده ها در میان انواع مسکن در ترکیه آپارتمان ها را ترجیح می دهند که معمولا از یک اتاق خواب ، اتاق نشیمن ، دو یا سه اتاق و یک سالن تشکیلمی  شود. آپارتمان ها ممکن است ساختمان های مستقل باشند و یا در مجتمع های مسکونی باشند. آپارتمان های لوکسی که برای فروش در ترکیه وجود دارند معمولا مطابق با آخرین فناوری های پیشرفته و لوکس خانه های هوشمند ساخته شده اند. آپارتمان های هوشمند در ترکیه ، شامل انواع واحد های لوکس مانند پنت هاوس ، دوبلکس و تریپلکس با سیستم های سرگرمی مدرن ، و طراحی های شگفت انگیز از نظر مهندسی داخلی یا خارجی می باشند.

در ترکیه معمولا به صورت 1+X آپارتمانها بیان می شود که در این حالت 1 تعداد حال و X تعداد اتاق خواب است.

آپارتمان معمولی (نرمال آپارتمان)

نرمال آپارتمان ها همان آپارتمان‌های عادی در سطح شهر هستند. این آپارتمان ها معمولا 4 یا 5 طبقه اند. در مناطق مختلف شهر ها، هم در بافت قدیمی و هم در بافت نوساز، می توان نرمال آپارتمان ها را با قیمت های متفاوت پیدا کرد. اختلاف قیمت بستگی به متراژ سال ساخت و طبقه آپارتمان دارد. نرمال آپارتمان ها محبوب ‌ترین انواع مسکن در ترکیه در بین شهروندان و افراد بومی ترکیه است ولی ممکن است مهاجران علاقه چندانی به این سبک از مسکن نداشته باشند. چرا که این نوع آپارتمان‌ها فضای سبز و یا امکانات رفاهی مانند سیستم تهویه مرکزی و نگهبانی ندارند.شارژ ماهیانه یا عایدات نرمال آپارتمان ها معمولا بسیار کم و ارزان است.

آپارتمان های پنت هاوس

این نوع آپارتمان مدرن در ترکیه ، واقع در طبقه آخر در ساختمان های بزرگ یا به اصطلاح آسمان خراش ها می باشد. آپارتمان های پنت هاوس مانند ویلا ها، خصوصی و مستقل هستند. این نوع آپارتمان کل طبقه آخر را اشغال می کند ، اغلب دارای دیوارهای شیشه ای است که از ارتفاع بالا نمایی پانوراما از کل شهر را ارائه می دهد و همچنین دارای پارکینگ اختصاصی و آسانسور اختصاصی مستقل از آسانسور سایر طبقات می باشد.

آپارتمان های دوبلکس

همانطور که از نام آنها مشخص است، آپارتمان های دوبلکس دو آپارتمان کامل هستند که روی هم قرار گرفته اند و توسط یک راه پله داخلی به هم متصل شده اند. هر آپارتمان متشکل از اتاق خواب ، اتاق نشیمن و سرویس بهداشتی کاملاً مجزا است. طبقه اول این آپارتمان ها معمولا به آشپزخانه و سالن اختصاص می یابد و طبقه دوم برای اتاق خواب و حمام است.

آپارتمان های تریپلکس

آپارتمان های تریلپلکس  دارای سه طبقه با فضای داخلی مجزا هستند که توسط راه پله های داخلی به یکدیگر متصل می شوند. معمولا بنای این آپارتمان ها به این شکل است که طبقه اول شامل آشپزخانه و اتاق نشیمن ، طبقه دوم اتاق خواب و حمام می باشد و طبقه سوم را می توان به عنوان یک دفتر کار خصوصی یا باشگاه ورزشی خانگی استفاده کرد.

سوئیت آپارتمان ها

آپارتمان های استودیویی با سوئیت ها از یک اتاق با سرویس بهداشتی تشکیل شده اند. یک بخش از این اتاق دارای یک تخت خواب همراه با کمد لباس است و بخش دیگر به عنوان اتاق نشیمن و آشپزخانه استفاده می شود. این نوع آپارتمان ها معمولاً مناسب جوانان مجردی است که برای کار و یا تحصیل به ترکیه مهاجرت کرده اند و به دنبال آپارتمان های ارزان قیمت و کوچک هستند.

اگر قصد خرید خانه یا آپارتمان در ترکیه را دارید می توانید با از خدمات رایگان اقامت 3 روزه شرکت زرسان گلوبال برای مشاوره و راهنمایی در مورد انتخاب بهترین خانه در استانبول بر اساس میزان بودجه و شرایط خود بهره مند شوید. مشاوران مجرب شرکت زرسان گلوبال در زمینه املاک ترکیه در فرآیند خرید ملک و ثبت سند مالکیت، انتقال سرمایه، و انجام خدمات مربوط به اخذ اقامت و شهروندی ترکیه شما را همراهی می کنند.

سیته های معمولی

سیته‌ های معمولی، در مقایسه با آپارتمان های معمولی در میان مهاجران طرفدار بیشتری دارد چون در اکثر مواقع امکانات رفاهی آن ها بیشتر است. منظور از سیته، مجموعه‌ای از چندین آپارتمان و برج مسکونی است. سیته ها معمولا در فضای چند هزار متری قرار دارند که توسط یک نگهبانی مرکزی محافظت می ‌شود. با توجه به اینکه نگهبانی مرکزی بر رفت و آمد های سیته نظارت می کند می توان گفت که این نوع از مسکن یکی از امن ‌ترین انواع مسکن در ترکیه است. واحد های سیته ‌های معمولی نسبت به نرمال آپارتمان ها، قیمت بالاتری دارند و هزینه شارژ ماهیانه آنها نیز بالاتر است.

سیته های رزیدنس

در میان انواع مختلف مسکن در ترکیه سیته‌های رزیدانس برای مدرن بودن و امکانات متعددی که دارند مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار می گیرد. در سال های اخیر ساخت وساز رزیدنس ‌ها در ترکیه افزایش قابل توجهی داشته است و این مجتمع های مسکونی انتخاب اول بسیاری از ایرانیانی که به ترکیه مهاجرت کرده اند بوده است. امکانات کامل و متنوعی در رزیدانس‌ها وجود دارد که شامل مجموعه های ورزشی، استخر و سونا و در بعضی موارد رستوران و زمین بازی کودکان می باشد. ویژگی اصلی دیگر این نوع از مسکن فضای سبز گسترده و نگهبانی مرکزی است. بد نیست اشاره کنیم که علاوه بر نگهبانی مرکزی، معمولا هر برج و یا هر بلوک رزیدنس، یک نگهبانی مجزا دارد که بر رفت و آمد های ساختمان نظارت می کند. اغلب رزیدانس‌ها مجهز به آنتن مرکزی و سیستم تهویه ‌ی مرکزی می باشند. به همین دلیل شارژ ماهیانه آنها بالاتر از انواع دیگر مسکن در ترکیه است. به تبع با توجه به امکانات این مجتمع های مسکونی قیمت آنها نیز بالاتر می باشد. با این حال عوامل مختلفی مانند منطقه و سال ساخت می تواند در قیمت واحد های سیته های رزیدنس تاثیر گذار باشد.

خانه های مستقل و ویلا ها

خانه های مستقل و ویلا ها در ترکیه، گران‌ ترین انواع مسکن در این کشور می باشند و انتخاب بسیاری از سرمایه گذاران ملک در ترکیه هستند. بسیاری از ثروتمندان جهان به ویژه عرب ها مایل به خرید ویلا در ترکیه هستند که قیمت های آنها معمولا گران می باشد. قیمت ویلاها در ترکیه با توجه به متراژ ، موقعیت مکانی و طراحی مهندسی متفاوت است. ویلا ها مستقل و بزرگ هستند و دارای فضای مجلل، فضای سبز یا به اصطلاح باغ ها، استخرهای خصوصی و یک گاراژ اختصاصی برای اتومبیل می باشند. برخی از این ویلا ها دارای چشم انداز به طبیعت و مناطق توریستی می باشند.

برخی از ویلا های ترکیه در سیته قرار دارند و برخی دیگر به صورت مستقل ساخته شده‌اند. با توجه به امکانات امنیتی سیته ها، ویلاهایی که در سیته قرار دارند،  برای مهاجران و یا کسانی که به صورت دائم در ترکیه اقامت ندارند مناسب تر است.

ویلا های معمولی

این نوع ویلا در بسیاری از محله های شهر های مختلف ترکیه به ویژه در مناطق دور از مراکز مهم و گردشگری یافت می شود و برخی از آنها در مناطق اطراف شهر قرار دارند. این ویلا ها دارای متراژ بالا و احاطه شده توسط دیوارها و فضاهای سبز هستند.

ویلا های توریستی

از نظر فضا و طراحی بسیار شبیه به ویلاهای معمولی است اما از نظر چشم انداز متفاوت است. ویلا های توریستی معمولاً دارای چشم انداز سواحل و یا جاذبه های گردشگری و تاریخی هستند بنابراین قیمت ها در مقایسه با ویلاهای معمولی بیشتر است.

ویلا های تاریخی

ویلا های تاریخی یا به اصطلاح کاخ های تاریخی که معروف ترین آنها کاخ های عثمانی واقع در بسفر در استانبول به عنوان یکی از گران ترین انواع مسکن در ترکیه شناخته می شوند که معمولا توسط سرمایه گذاران ترک و ثروتمندان خریداری می شوند. به عمارت های ساحلی است که معمولاً قدمت آنها به دوره عثمانی بازمی گردد یالی می گویند. این ویلا ها در بین منحصر به فردترین خانه های ترکیه قرار دارند و قیمت آنها بسیار زیاد است. یالی ها اغلب بسیار بزرگ هستند ، با باغ ها احاطه شده اند و دارای تزئینات چوبی پیچیده ای هستند که در امتداد شیروانی ها قرار دارند. به طور معمول ، سالن مرکزی خانه دارای یک سقف گنبدی است و یک ردیف از پنجره های کوچک در آن وجود دارد. این پنجره ها کمک می کنند تا خانه خنک شود. این ویلا ها معمولا در امتداد دریا قرار دارند و بسیاری از آنها در ابتدا به عنوان اقامتگاه تابستانی ساخته شده اند.

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)